|
کدخبر: 184979

حاجی میرزایی:نرخ شهریه مصوب هر مدرسه اعلام می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: موضوع شهریه و سقف هر مدرسه غیر دولتی را مشخص کرده ایم و خانواده‌ها به زودی می‌توانند با مراجعه به سامانه mosharekatha.ir از نرخ شهریه مصوب هر مدرسه مطلع شوند.

آموزشی حاجی میرزایی:نرخ شهریه مصوب هر مدرسه اعلام می شود

محسن حاجی میرزایی درباره تأخیر اعلام شهریه مصوب مدارس غیر دولتی افزود: نرخ شهریه مصوب باید به تصویب سازمان حمایت از مصرف کننده برسد و سازمان مدارس غیر دولتی پیگیر حل این مشکل است.

وی گفت: افزایش نرخ شهریه مدارس غیر دولتی همواره با مشکلات و مقاومت‌هایی همراه است و ما تلاش می‌کنیم افزایش شهریه به گونه‌ای باشد که مؤسسان مدارس غیر دولتی بتوانند به فعالیت خودشان ادامه دهند.

وزیر آموزش و پرورش خبر افزایش ۹۰ درصدی شهریه برخی مدارس غیر دولتی را تکذیب کرد و افزود: هیچ مدرسه‌ای حق ندارد بیش از نرخ مصوب شهریه دریافت کند.

حاجی میرزایی درباره مشکل سامانه اینترنتی ثبت نام مدارس نیز گفت: مشکل ثبت نام کلاس اولی‌ها برطرف شده و برای پایه‌های ورودی هفتم و دهم نیز در حال رفع مشکل سامانه هستیم.

وی افزود: ثبت نام اینترنتی مدارس برای نخستین بار است که اجرا می‌شود و جمعیت گسترده‌ای همزمان به سامانه ثبت نام مراجعه می‌کنند و این در بعضی مواقع سامانه را دچار مشکل کرده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هم اکنون امکان انتخاب مدرسه و بارگذاری مدارک ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی ثبت نام وجود دارد و لزومی برای حضور خانواده‌ها در مدارس نیست.

حاجی میرزایی خاطر نشان کرد: فقط خانواده‌های پایه اول ابتدایی برای سنجش تحصیلی فرزندان خود نیاز به حضور در پایگاه‌های سنجش سلامت دارند.

وی به مراحل استخدامی معلمان حق التدریسی مشمول استخدام اشاره کرد و گفت: این معلمان قبل از استخدام باید دوره یک ساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان را طی کنند و به همین منظور این معلمان به سه گروه تقسیم شده اند که دوره گروه‌های اول و دوم آغاز شده است و دوره گروه سوم نیز به زودی آغاز خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: احکام استخدامی این معلمان مهر امسال صادر شده و از یکم مهر وارد مدرسه‌ها خواهند شد، اما همچنان دوره‌های آموزشی خود را خواهند گذراند.

حاجی میرزایی یادآور شد: تکلیف معلمان مشمول استخدام تا پایان امسال مشخص می‌شود و هیچ معلم بلاتکلیفی نخواهیم داشت.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...