|
کدخبر: 328035

آیا اسلیو معده باعث بروز مشکلاتی مانند ریزش مو و افتادگی پوست می شود؟

افرادی که به دنبال اسلیو معده هستند، در خصوص بروز مشکلاتی مانند ریزش مو و افتادگی پوست دچار نگرانی هستند. در واقع باید گفت مصرف اسیدهای شیمیایی مرتبط با اسلیو معده می تواند منجر به بروز مشکلاتی مانند ریزش مو و افتادگی پوست شود. این اسید ها باعث ایجاد اختلال در جذب و استفاده از مواد غذایی در بدن شده و تأثیر منفی بر سلامت پوست و مو دارند. بنابراین، توصیه می ‌شود که مقدار مصرف اسید های شیمیایی موجود در اسلیو معده را کنترل کنید. همچنین، مصرف مواد غذایی سالم و تغذیه مناسب نیز می تواند به حفظ سلامت پوست و مو کمک کند.

افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو: علل و راه‌های پیشگیری

افتادگی پوست بعد ازعمل اسلیو است که به نوعی از عوارض این جراحی لاغری به شمار می رود. این اتفاق معمولا به علت از بین رفتن کلاژن و الاستین در پوست بعد از عمل اسلیو رخ می دهد. علل افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو می تواند به دلایلی چون نامناسب بودن رژیم تغذیه و وضعیت هورمونی فرد بروز کند. برای پیشگیری از افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

1. رعایت یک رژیم غذایی سالم، شامل میوه، سبزیجات، آب و مواد غذایی حاوی پروتئین.

2. ورزش منظم برای افزایش عضلات و پایداری پوست.

3. مصرف مکمل‌های کلاژن، ویتامین C و آستاکسانتین برای تقویت پوست.

4. استفاده از کرم‌های مرطوب ‌کننده و ماسک‌ های طبیعی برای افزایش نرمی و انعطاف پوست.

5. استفاده از تکنیک‌های ماساژ برای تحریک بازگشت خون و سفت شدن پوست.

ریزش مو بعد از عمل اسلیو: علل، درمان و روش‌های جلوگیری

ریزش مو بعد از عمل اسلیو، به علت جراحی و استرسی که بر روی بدن ایجاد می کند، ممکن است رخ دهد. علل این موضوع ممکن است شامل استرس جراحی، عوامل ژنتیکی، اختلالات تغذیه‌ای، عوامل محیطی و شیمیایی، علائم هورمونی و ضعف ایمنی بدن باشد.

برای درمان ریزش مو بعد از عمل اسلیو، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید تا علت این موضوع را مشخص کند. پزشک ممکن است شما را به مصرف مکمل‌های مو و ویتامین‌های مو مانند بیوتین، آهن، روغن مو، ویتامین C و D و ... که برای رشد و تقویت مو مناسبند، راهنمایی کند.

برای جلوگیری از ریزش مو بعد از عمل اسلیو، می توانید به تغذیه سالم توجه کنید، استرس را کاهش دهید، سرخوش همانند برس کردن مو بیش از حد و استفاده از محصولات شیمیایی را کاهش دهید. همچنین، مراقبت مناسب از مو و استفاده از محصولات طبیعی و مراقبت های مویی مختلف نیز به پیشگیری از ریزش مو کمک می کند. به طور کلی، برای مقابله با ریزش مو بعد از عمل اسلیو، بهتر است با پزشک یا متخصص مو مشاوره کنید تا یک برنامه درمانی مناسب برای شما تنظیم کند و از روش‌های جلوگیری موثر استفاده کنید.

عوارض جانبی پس از جراحی اسلیو و راه‌های مدیریت آن‌ها

مانند هر عمل جراحی بزرگ، اسلیو گاسترکتومی خطرات بالقوه ای برای سلامتی در کوتاه مدت و بلند مدت دارد. خطرات مرتبط با گاسترکتومی اسلیو می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خون ریزی بیش از حد
 • عفونت
 • واکنش های نامطلوب به بیهوشی
 • لخته شدن خون
 • مشکلات ریوی یا تنفسی
 • از لبه بریده معده نشت می کند

خطرات و عوارض طولانی ‌مدت جراحی معده اسلیو می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • انسداد دستگاه گوارش
 • فتق ها
 • رفلاکس معده به مری
 • قند خون پایین (هیپوگلیسمی)
 • سوء تغذیه
 • استفراغ

عوارض اسلیو به ندرت می تواند آسیب جدی به سلامت بدن وارد کند. اما روش های مدیریت این عوارض و علائم صرفا با نظر پزشک و همچنین رژیم غذایی شما قابل کنترل خواهد بود.

نکات مهم برای حفظ پوست و جلوگیری از ریزش مو پس از عمل اسلیو

حفظ سلامتی پوست و مو پس از عمل اسلیو امری بسیار ضروری است. اگرچه ریزش مو ممکن است پس از عمل اسلیو اتفاق بیفتد، اما دائمی نیست و موهای شما دوباره رشد خواهند کرد. پس چرا این اتفاق می افتد و چه کاری می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید؟ نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که کسانی که تحت عمل اسلیو معده یا بای پس معده قرار می گیرند بیشتر در معرض ریزش مو هستند. چرا که کاهش وزن سریع تر و شیوع کمبود مواد مغذی بیشتری را بعد از جراحی تجربه می کنند. تحقیقات نشان داده است که استرس فیزیولوژیکی ناشی از جراحی بزرگ و کاهش وزن سریع می تواند باعث شود که بدن مواد مغذی را به سمت اندام های حیاتی مانند قلب و مغز منتقل کند و از عملکرد های زیبایی مانند رشد مو دور شود. اگرچه مو برای ما مهم است، اما برای بدن مهم نیست. در نتیجه، فاز رشد مو می تواند به طور موقت متوقف شود و حالت خفته ایجاد شود و باعث ریزش مو شود. ریزش مو بعد از عمل اسلیو نهایت 3 الی 5 ماه نمایان خواهد شد.. همانطور که بدن با تغییرات سازگار می شود، ریزش مو کاهش یافته و سپس متوقف می شود. تا زمانی که کمبود مواد مغذی وجود نداشته باشد و پروتئین کافی مصرف کنید، موها باید به همان اندازه طبیعی رشد کنند.

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها