|
کدخبر: 176781

این مربیان به زودی رتبه بندی می شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طی مکاتبه ای با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، «لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» را برای تصویب تقدیم دولت کرد.

کسب و کار این مربیان به زودی رتبه بندی می شوند

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی مکاتبه‌ای با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، «لایحه رتبه‌بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» را برای تصویب تقدیم دولت کرد. 

وی در این مکاتبه «ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه‌ای و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان، استادان، پژوهشگران و فناوران» در نقشه جامع علمی کشور؛ بند (۴) راهبردهای ملی از قسمت راهبردهای کلان (۲) و «تقویت انگیزه‌های معنوی و تشویق اعتباری و مادی برای جلب نخبگان جامعه به سمت حرفه معلمی، استادی» را در زمره اقداماتی که به صورت ملی باید انجام شود مطرح کرد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در این مکاتبه تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از سازمان‌های تابعه این وزارتخانه به عنوان بزرگترین نظام آموزش‌های مهارتی کشور نقش اساسی در تأمین نیروی کار ماهر مورد نیاز بازار کار فعلی و آتی ایفا می‌کند. 

وی تاکید کرد: از این رو ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه‌ای مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور که بازیگران اصلی این عرصه هستند، زمینه ساز «دستیابی به سطح دانش و مهارت نیروی کار کشور متناسب با معیارهای جهانی و در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه و بازار کار داخلی و خارجی» و تحقق اهداف بخشی نظام علم، فناوری و نوآوری کشور مندرج در فصل دوم نقشه جامع علمی کشور خواهد بود. 

شریعتمداری همچنین در این مکاتبه «هدایت نظام آموزش برای تأمین و جذب نیروهای نخبه و متخصص در حوزه‌های اولویت دار» را به عنوان یکی از رویکردهای پشتیبانی از این اولویت‌ها مورد تاکید قرار داد. 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: از آنجایی که «لایحه رتبه‌بندی معلمان آموزش و پرورش» نیز در دستور کار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار دارد، در راستای رعایت حقوق شهروندی وعدم ایجاد تبعیض بین نیروهای آموزشی، سیاست‌گذاری واحد در حوزه‌های آموزشی کشور و همچنین به منظور فراهم آوردن زمینه تحقق تکالیف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و ماده (۵۴) قانون مدیریت خدمات کشوری، این وزارتخانه «لایحه رتبه‌بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» را تقدیم می‌کند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...