|

بخوانید :

کدخبر: 217454

شوک بزرگ به تیم ملی قبل از بازی با سوریه

یکی از دغدغه‌های مهم سرمربی تیم ملی این است که در صورت قطعی شدن صعود به جام جهانی جای خود را به مربی دیگری بدهد.

ورزش شوک بزرگ به تیم ملی قبل از بازی با سوریه

دراگان اسکوچیچ فارغ از هر بحث حاشیه‌ای به لحاظ کسب نتیجه به عنوان سرمربی تیم ملی، بهترین عملکرد را در بین همه مربیان تاریخ فوتبال ایران داشته است. این مربی کروات تاکنون ۱۲ بار در بازی‌های تدارکاتی و رسمی روی نیمکت تیم ملی نشسته که حاصل آن ۱۱ پیروزی و یک مساوی است و این آمار او را بالاتر از همه سرمربیان تاریخ فوتبال ایران قرار داده است.

هدایت تیم ملی ایران در حالی به اسکوچیچ واگذار شد که این تیم در زمان هدایت ویلموتس ضعیف‌ترین نتایج را در مرحله مقدماتی انتخابی جهانی کسب کرد و کمترین امید را برای صعود داشت. اما نتایج تیم ملی با اسکوچیچ دگرگون شد و همین تیم با ۴ پیروزی متوالی به عنوان تیم نخست از گروه خود به مرحله بعدی صعود کرد.

گویا این آمار رویایی هم تضمین چندان محکمی برای آینده کاری او در تیم ملی ایران نیست و همین موضوع تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم این کروات ۵۳ ساله شده است. با توجه به زمزمه‌هایی که در همین خصوص شنیده می‌شود، شاید اسکوچیچ حق داشته باشد نگران آینده کاری‌اش در تیم ملی ایران باشد و به درستی در این خصوص دغدغه دارد.

برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که پس از قطعی شدن صعود ایران به جام جهانی، فدراسیون باید به سمت و سوی استفاده از مربی بزرگ‌تر و باتجربه‌تری گرایش پیدا کرد تا حتی‌المقدور تیم ملی این شانس را داشته باشد که برای اولین بار از گروه مقدماتی خود در جام جهانی صعود کند. سکوت فدراسیون فوتبال در این خصوص نیز باعث دامن زدن به این شایعه‌ها و افزایش دغدغه‌های سرمربی تیم ملی ایران شده است؛ تا این سئوال که «آیا باوجود این آمار رویایی همچنان روی لبه تیغ است؟» ذهن او را بیازارد.

تیم ملی ایران در اولین روز از مرحله برگشت دور گروهی مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امشب و از ساعت ۱۹:۳۰ در اردن به مصاف تیم ملی سوریه می‌رود که این سیزدهمین حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی ایران است و در صورت پیروزی احتمالی، این مربی کروات به دوازدهمین پیروزی خود با ایران در سیزدهمین حضورش روی نیمکت این تیم خواهد رسید.

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...