|

بخوانید :

کدخبر: 215892

استقلالی ها فعلا خوش باشند / آخرش جام برای ماست!

کاپیتان سابق پرسپولیس گفت: من فکر می کنم از متانت گل محمدی سو استفاده می کنند. در صورتی که یحیی فقط کارش را انجام می دهد.

ورزش استقلالی ها فعلا خوش باشند / آخرش جام برای ماست!

پرسپولیس اوضاع خوبی ندارد. مشکلات مالی و مدیریتی از یک طرف و نتایج ضعیف در دو هفته اخیر لیگ از طرف دیگر ، باعث شد تا هواداران پرسپولیس به شدت نگران آینده تیمشان باشند. به همین بهانه با سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

 اوضاع پرسپولیس را تا اینجای فصل چطور دیدی؟

پرسپولیس به خاطر حضور در مراحل بالای لیگ قهرمانان آسیا ، داشتن چند ملی پوش و فرصت بسیار کم برای شروع لیگ، نتوانست به خوبی بدنسازی کند و جدا از همه مسائل به نظرم به لحاظ بدنی بالانس نیست. البته کادرفنی چاره ای نداشت و نمی توانست خیلی به تیم فشار بیاورد. از طرف دیگر جدایی چند بازیکن کلیدی و اینکه بازیکنان جدید هنوز در تیم جا نیفتادند هم باعث شد اوضاع به شکل دلخواه پیش نرود. در بعضی از بازی ها مثل دیدار مقابل فولاد تیم خیلی خوب بازی کرد ولی در چند بازی آخر ، همان پرسپولیس همیشگی نبود و این موضوعی چیزی نیست که بشود انکار کرد. در چند وقت اخیر شما ببینید چند بازیکن تاپ از پرسپولیس جدا شدند. یک مربی بدون ابزار نمی تواند قهرمان شود. بازیکنان موثر و باکیفیت تیم را جدا کردند و می گویند برو قهرمان شو. مگر می شود بدون بازیکن تاپ قهرمان شد. پرسپولیس قطعا نیاز به بازیکن سطح بالای خارجی دارد و هرطور شده باید در نیم فصل تقویت شود.

هواداران به شدت نگران پرسپولیس هستند. به نظرت مشکل تیم کجاست؟

هواداران پرسپولیس قطعا حق دارند که نگران باشد. مشکل پرسپولیس فقط مدیریتی است و بس. نه اینکه تیم بی نقص باشد و یا بگوییم در همه بازی ها عالی بازی می کند؛ ولی مشکل بزرگ پرسپولیس در همه این سال ها مدیریتی است. انگار مدیران پرسپولیس فقط برای عکس گرفتن به این باشگاه می آیند و بعد از عکس گرفتن می روند. برنامه های بلند مدت و میان مدت پیشکش، برنامه کوتاه مدت هم در پرسپولیس وجود ندارد.

انتقاد از خریدهای جدید زیاد شده و بعضی ها می گویند این بازیکنان در حد پرسپولیس نیستند. خودت این موضوع را قبول داری؟

ببینید هر مربی بر اساس بودجه باشگاهی که در آن کار می کند؛ بازیکن می خرد. یحیی گل محمدی هم همین کار را انجام داد و بعد از رفتن چند ستاره ، با توجه به بودجه و نفراتی که در بازار بودند؛ توانست این بازیکنان را به خدمت بگیرد. به نظرم بازیکنان جدید همگی با کیفیت هستند ولی نیاز به زمان دارند. بازی در پرسپولیس سخت است و نیاز به زمان وجود دارد که این نفرات در تیم جا بیفتند. به نظرم در دیدارهای بعدی نمایش بهتری از خریدهای جدید پرسپولیس خواهیم دید.

بعضی از پیشکسوتان استقلال حالا به نوعی کری خواندند و گفتند نتایج پرسپولیس به دلیل رفتن سلطانی فر است. در این مورد چه نظری داری؟

من فکر می کنم حرف زدن در این مورد لوث شده است. ما ۵ سال بدون کمک کسی و با تلاش خودمان و حمایت هواداران قهرمان شدیم . دوستان استقلالی هرچه می خواهند بگویند ولی جام را آخر فصل می دهند نه الان. ما کاری به استقلال و اینکه الان مدیرعامل دارند و به آرامش رسیدند نداریم. حرف ما این است که پرسپولیس و استقلال باید خصوصی شوند و از اختیارات وزارت ورزش بیرون بیایند.البته که من بعید می دانم این اتفاق بیفتد.

مشکلات مالی و مدیریتی همچنان پابرجاست و صدای پرسپولیسی ها در آمده نظرت چیست؟

خب نبود ثبات در مدیرعامل باعث می شود همه چیز به هم بریزد و بازیکن و مربی نمی داند با چه کسی طرف است. نمی دانم واقعا چرا مدیرعامل پرسپولیس انتخاب نمی شود. پرسپولیس کلی پیشکسوت بزرگ دارد که می توانند مدیرعامل این تیم باشند. چرا از این افراد استفاده نمی شود. مدیرعامل نباید پول بیاورد بلکه باید مدیریت بلد باشد. پیدا کردن اسپانسر و منابع مالی باید بر عهده هیئت مدیره باشد و مدیرعامل باید روی مدیریت تیم تمرکز کند. ما  مهندس کلانی و دکتر زادمهر را داریم که از هر لحاظ فوق العاده هستند. چون نمی توانند پول بیاورند به آن ها پست مدیریتی نمی دهند. چرا خود افشین پیروانی نباید مدیرعامل پرسپولیس شود و یا چرا از علی کریمی استفاده نمی کنند. علی مثل جواهر است و می تواند خیلی به پرسپولیس کمک کند. چرا ما باید کریمی را دور از فوتبال ببینیم و به او یک پست مدیریتی در باشگاه پرسپولیس نمی دهند.

در مورد اختلافی که بین طارمی و اسکوچیچ به وجود آمد و منجر به خط خوردن مهدی شد چه صحبتی داری؟

خیلی در جریان ریز موضوع نیستم و نمی دانیم دقیقا چه اتفاقی افتاده است . بایید صحبت های هر دو نفر را بشنویم و بعد نظر بدهیم. به همین خاطر من به شخصه ترجیح می دهم اظهار نظر نکنم. فقط امیدوارم با یک مدیریت خوب این موضوع ختم به خیر شود و هر اتفاقی رخ می دهد به نفع تیم ملی باشد.

یحیی گل محمدی در صحبت هایش گفته بود می خواهند پرسپولیس را نابود کنند.

خب ببینید چه کارهایی کردند که صدای یحیی هم درآمد. من فکر می کنم از متانت یحیی گل محمدی سو استفاده می کنند. در صورتی که یحیی فقط کارش را انجام می دهد. او بهترین نتایج را در پرسپولیس گرفته و با اینکه هر سال ستاره هایش را می برند ولی باز هم تیمش را قهرمان می کند. می بینیم خیلی از مربیان همیشه سر و صدا می کنند و جنجال درست می کنند؛ در نهایت هم به خواسته خودشان می رسند ولی یحیی هیچ وقت این کارها را نکرده است. پروژه نابودی پرسپولیس در سال های قبل هم بود ولی بدانند پرسپولیس جان سخت تر از این حرف هاست که نابودش کنند. این عده می ترسند پرسپولیس باز هم واژه جدیدی به ادبیات فوتبال ما اضافه کند؛ به همین خاطر دست به هرکاری می زنند. ولی اینو مطمئن باشد ما برمی گردیم و پرسپولیس باز هم قهرمان خواهد شد.

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...