|
کدخبر: 193905

فیلمی از روشن شدن مشعل بازی های پارالمپیک

در فاصله کمتر از یک هفته مانده به آغاز رسمی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ و در میان نگرانی حاصل از شیوع کرونا، مشعل این بازی‌ها در توکیو روشن شد.

‍‍‍‍‍‍
حجم ویدیو: 3.38M | مدت زمان : 00:01:21
ورزش

روشن شدن مشعل بازی‌های پارالمپیک در توکیو در فاصله چهار روز مانده به برگزاری مراسم افتتاحیه این بازی‌ها و در شرایطی انجام شد که نگرانی‌های مداوم در مورد کرونا و گسترش این ویروس وجود دارد.

در جریان مراسم روشن شدن مشعل بازی‌های پارالمپیک شعله‌های آتش که در ۴۷ استان ژاپن روشن شده بودند با هم یکی شده و مشعل بازی‌ها را تشکیل دادند. این مراسم پشت درهای بسته انجام شده اما به صورت آنلاین برای عموم نمایش داده شد.

مراسم روشن شدن مشعل بازی‌های پارالمپیک در توکیو تقریباً ۴۰ دقیقه ادامه داشت که طی آن پرتوهای دیجیتالی نور بر روی صفحه نمایش داده شد تا نشان دهنده وحدت شعله‌ها به یک واحد باشد. «آکی تاگوچی» تیرانداز سابق پارالمپیک، «تاداهیرو نومورا» جودوکار سابق المپیک و «ساتومی ایشیهارا» بازیگر سه مشعلداری بودند که در این مراسم روی صحنه رفتند و دیگ را روشن کردند.

در حاشیه مراسم روشن شدن مشعل بازی‌های پارالمپیک که در باغ جلوی کاخ آکاساکا و پشت درهای بسته انجام شد، «یوریکو کویکه» فرماندار توکیو گفت: هر اقدام ممکنی را برای برگزاری بازی‌های موفق انجام خواهیم داد.

همچنین «پارسونز» رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در حاشیه این مراسم با اشاره به برگزاری بازی‌های پارالمپیک با تاخیر یک ساله گفت: با گردهم آوردن ۴۴۰۰ نفر از بزرگترین ورزشکاران پارالمپیک در جهان در جشن تنوع انسانی، نشان می‌دهیم که در انتهای تونل تاریکی که همه ما در ۲۰ ماه گذشته تجربه کرده‌ایم روشن است.

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: برگزاری بازی‌ها ثابت می‌کند که بشریت می‌تواند با وجود چالش‌ها به پیشرفت خود ادامه دهد.

منبع: پارسینه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...