|
کدخبر: 169617

پرسپولیس از استقلال گذشت؛ سپاهان هدف بعدی

پرسپولیس با پیروزی مقابل الریان، علاوه بر صعود به عنوان تیم اول گروه E امتیازات خود را به عدد ۱۲۵ رساند.

ورزش پرسپولیس از استقلال گذشت؛ سپاهان هدف بعدی

پیروزی پرسپولیس مقابل الریان نه تنها باعث صعود پرقدرت این تیم به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شد، بلکه از نظر امتیازی نیز باعث صعود چند پله‌ای سرخ پوشان شد.

سرخ پوشان پایتخت با کسب ۱۵ امتیاز در دور گروهی، در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا امتیازات خود را در تاریخ مسابقات به امتیاز ۱۲۵ رساندند. جالب این که سپاهان ۱۲۸ امتیازی بوده و پرسپولیس فقط ۳ امتیاز با سپاهان فاصله دارد تا بهترین تیم ایران از نظر امتیاز گیری محسوب شود.

نکته جالب اینجاست تا قبل از آغاز رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس از نظر امتیازی، در تاریخ لیگ قهرمانان ۱ امتیاز کمتر از استقلال داشت اما با ۱۵ امتیازی که در این فصل کسب کرد، حالا ۳ امتیاز از استقلال ۱۲۲ امتیازی بیشتر کسب کرده است. استقلال تنها تیمی نبوده که پرسپولیس موفق شد از آن بگذرد، بلکه کاشیما و اولسان نیز دیگر تیم هایی بودند که پرسپولیس با کسب پیروزی مقابل الریان موفق شد از آنها عبور کند. دو تیم کاشیما و اولسان به ترتیب ۱۲۳ و ۱۲۱ امتیازی هستند.

گفتنی است بیشترین امتیاز تاریخ این مسابقات از سوی تیم الهلال کسب شده و این تیم با ۱۰ امتیازی که این فصل کسب کرد، ۲۲۷ امتیازی شد. بعد از الهلال تیم چونبوک کره با ۱۹۸ امتیاز دومین تیم پرامتیاز آسیا محسوب می‌شود.

 

منبع: طرفداری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...