|
کدخبر: 169517

آشنایی با حریف مرموز پرسپولیس

صعود همزمان دو تیم از گروه اول لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس را رودرروی استقلال تاجیکستان قرار داد.

ورزش آشنایی با حریف مرموز پرسپولیس

تنها یک حالت برای تقابل پرسپولیس تهران با استقلال دوشنبه وجود داشت که آن هم رقم خورد تا سرخپوشان پایتخت ایران و دوشنبه در مرحله حذفی باهم رودررو شوند. این در حالی است که شکست دو گله استقلال برابر آلمالیق ازبکستان، امیدهای صعود این تیم را به حداقل رسانده بود اما در نهایت نتیجه عجیب شباب الاهلی برابر الهلال، راه صعود شاگردان ویتالی لوچنکو را هموار کرد.

استقلال تاجیکستان یکی از تیم‌های نوپا در فوتبال آسیا محسوب می‌شود که چهاردهمین سال فعالیتش را آغاز کرده است. این تیم ۹ قهرمانی لیگ تاجیکستان، ۸ قهرمانی جام حذفی و ۱۰ قهرمانی سوپرجام را در این سال‌ها کسب کرده و قدرت بلامنازع این کشور آسیای مرکزی محسوب می‌شود.

آن‌ها همچنین در سال ۲۰۱۲ با پیروزی مقابل شباب العامری فلسطین در فینال، جام ریاست جمهوری فوتبال آسیا را هم تصاحب کردند. مهم‌ترین افتخار قاره‌ای استقلال تاجیکستان، ۲ صعود به فینال‌ای اف سی کاپ در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ است که با بدشانسی نتوانستند قهرمان شوند؛ مثل پرسپولیس که دو نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را دارد.

استقلال تاجیکستان با تلفیقی از ستاره‌های باتجربه فوتبال تاجیکستان و بازیکنان جوان و پدیده‌های این کشور، در حالی پای به لیگ قهرمانان گذاشت که ویتالی لوچنکو را از سال گذشته روی نیمکت خود دارد. کاپیتان این تیم علشهر جلیلوف محسوب می‌شود که در بازی با شباب الاهلی موفق به گلزنی شد و دروازه‌بان این تیم یعنی رستم یتیموف با نمایش‌های درخشان، پدیده ۲۲ ساله استقلال است.

آن‌ها در مرحله گروهی برابر الهلال بهترین نمایش خود را ارائه کردند. در شبی که منوچهر صفروف و منوچهر جلیلوف چهار گل به دروازه الهلال زدند تا بزرگترین پیروزی این تیم رقم بخورد. استقلال فصل پیش در مرحله پلی آف به عربستان سفر کرد و باوجود نمایش قابل قبول، مغلوب این تیم شد اما حالا در این کشور، رویای صعود را عملی کرده است.

قرمزهای شهر دوشنبه چهار بازیکن خارجی در ترکیب خود دارند: رویوتا نوما (ژاپن)، آندری میسچنکو (اوکراین)، الکسی لارین (اوکراین) و حسین دوگان (هلند).

پرسپولیس فصل گذشته در مقابل السد بازی مرحله یک هشتم نهایی را برگزار کرد و این بار هم بیشتر حالت‌ها حکم به قرعه سخت برای این تیم می‌دادند اما در نهایت، استقلال تاجیکستان از جدول پیچیده‌ای اف سی خارج شد تا پرسپولیس به مصاف تیم قرمزپوش شهر دوشنبه برود.

اگر بازی‌ها متمرکز نشوند، این بازی باید روز ۲۲ یا ۲۳ شهریور در شهر دوشنبه به انجام برسد. پرسپولیس تنها صدرنشین مرحله گروهی است که با یک سرگروه دیدار می‌کند و همچنین تنها صدرنشینی است که باید میهمان باشد. هرچند که تقابل با استقلال تاجیکستان به اعتقاد بسیاری، قرعه ساده برای قرمزها محسوب می‌شود.

بازی‌های استقلال در ورزشگاه پامیر شهر دوشنبه برگزار می‌شود که ۲۰ هزار صندلی دارد.

پرسپولیس در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا ۷ بار به مرحله حذفی صعود کرده و سه بار توانسته از مرحله یک هشتم نهایی بگذرد. بنیادکار ازبکستان (۲۰۰۹)، الاتحاد عربستان (۲۰۱۲)، الهلال عربستان (۲۰۱۵)، لخویای قطر (۲۰۱۷)، الجزیره امارات (۲۰۱۸) و السد قطر (۲۰۲۰) حریفان پرسپولیس در این مرحله بوده‌اند و حالا نام استقلال تاجیکستان هم به این فهرست اضافه خواهد شد.

پرسپولیس در صورت پیروزی در این بازی ۱۰۰ هزار دلار جایزه می‌گیرد و با پاداش ۳۵۰ هزار دلاری به استقبال مرحله یک چهارم نهایی می‌رود.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...