|
کدخبر: 168402

کارلوس کی روش آفریقایی ها را پیچاند!

رسانه ساندی ورلد در اتفاقات پیرامون افریقای جنوبی در خصوص آمدن کی‌روش به این کشور پرده برداشت.

ورزش کارلوس  کی روش آفریقایی ها را پیچاند!

از چند روز گذشته ماجرای مربیگری کارلوس کی‌روش در تیم ملی افریقای جنوبی در تیتر رسانه‌ها قرار گرفت و مطبوعات دنیا از بازگشت سرمربی سابق ایران به دنیای فوتبال نوشتند.

طبق گزارش سایت ساندی ورلد، فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی از روز چهارشنبه شب سرمربی خود را انتخاب کرده بود ولی جمعه به طور رسمی اعلام کرد که به دلیل «شرایط جهانی کووید-۱۹ و محدودیت‌های سفر در این کشور» مشخص شدن سرمربی به مشکل برخورده و به تعویق خواهد افتاد.

این رسانه نوشت که کی‌روش پس از عدم دسترسی افریقای جنوبی به مربیانی چون «پیتسو موسیمانه» و «بنی مک‌آرتی» در لیست اصلی SAFA قرار گرفت و مبنا بر این بود که جانشین نتسکی شود. مربی که در رسیدن به جام ملت‌های ۲۰۲۱ ناموفق ظاهر شده بود.

ساندی ولرد نوشت که اخبار حاکی از این است که پول هم ممکن بوده که شرایط توافق افریقای جنوبی و کی‌روش را بر هم زده باشد. این رسانه نوشت با اینکه SAFA اعلام کرده که پول مسئله نیست ولی کی روش قرار بود برای مربیگری در افریقای جنوبی نزدیک به ۵۰ میلیون رند (در حدود ۳.۵ میلیون دلار) در یافت کند. کی‌روش در سال ۲۰۱۷ و زمانی که هنوز سرمربی تیم ملی ایران بود، مورد توجه افریقای جنوبی قرار گرفت و آن زمان دستمزد ۴۰ میلیون رند ( حدود ۲.۵ میلیون دلار) را درخواست کرد.

یک عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی در این خصوص گفت: قرارداد با کی روش تمام شده بود و من نمی‌دانم چه اتفاقی رخ می‌داد وقتی ما نامش را علنی فاش کرده بودیم. ما باید عجله می‌کردیم تا سرمربی خود را انتخاب کنیم زیرا انتخابی جام جهانی در حال آغاز است. امیدوارم اشخاص فدراسیون پاسخ مناسبی برای عدم حضور کی‌روش برای ما داشته باشند.

یک عضو دیگر فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی اظهارکرد: کی‌روش به دنبال این شغل نبود و اکنون هم از گزینه‌های حذف شده است. هیچ مذاکره‌ای در خصوص مسائل اقتصادی با کی‌روش نشده بود و ما اصلا به جایگاهی با او نرسیده بودیم.

ساندی ورلد نوشت که ریاست فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی، دنی جوردن یکی از طرفداران بزرگ کی‌روش است و مسئله نیامدن این سرمربی به افریقا بسیار او را ناراحت کرده است.

باید دید در ادامه چه کسی هدایت بافانا بافانا را برعهده خواهد گرفت.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...