|
کدخبر: 153647

حمله عجیب سرمربی بنفیکا به طارمی

ژرژ ژسوس سرمربی اسپانیایی تیم بنفیکا در نشست خبری شب گذشته اش، به انتقاد از بازیکنانی پرداخت که با کوچکترین برخورد قصد دارند از داور پنالتی بگیرند.

ورزش حمله عجیب سرمربی بنفیکا به طارمی

مهدی طارمی حالا یکی از پنالتی گیرترین بازیکنان دنیاست؛ کسی که چند سال پیش با پیراهن پرسپولیس، ماهرانه از داوران پنالتی گرفت و بعد به قطر و پرتغال رفت و مدافعان اروپایی را نیز مجاب کرد که روی او در داخل محوطه جریمه خطا کنند. منتقدانی که در ایران او را به «فریب» متهم می‌کردند، پس از این که مهارت مهاجم ایرانی تیم ریوه آوه و پورتو در مقابل داور ویدیویی را دیدند، ناچار به تحسین توانایی وی شدند اما حالا سرمربی تیم بنفیکا در نطقی دو دقیقه ای، به این ماجرا پرداخته و بدون اشاره به نام مهدی طارمی، از بازیکنانی که با بزرگ نمایی در محوطه جریمه جنجال درست می‌کنند، انتقاد کرده است.

ژرژ ژسوس که در ابتدای فصل علاقه‌ای به خرید آقای گل لیگ پرتغال، مهدی طارمی نشان داد و حالا با هر گلی که او در پورتو می‌زند، با ملامت طرفداران تیمش مواجه می‌شود، در نشست خبری شب گذشته‌اش در این خصوص گفت: «بازیکنان باید مزخرف گفتن را تمام کنند، وقتی به آنها یک ناخن می‌زنی، طوری رفتار می‌کنند که انگار با چوب به آنها ضربه زده ای! »

زبان بدن سرمربی پرتغالی بنفیکا در لحظه‌ای که این جملات را به زبان می‌آورد، به شکلی بود که توجه خبرنگاران به این موضوع را جلب کرد و همچنین عمق بی‌علاقگی خسوس به مهارت پنالتی گیری را نشان داد. او که پس از پیروزی تیمش مقابل استوریل صحبت می‌کرد، به فشار دائمی روی داوران هم پرداخت و آنها را «بی گناه» دانست و گفت که در این کشمکش طرف داوران را می‌گیرد.

او در ادامه این انتقاداتش اظهارکرد: «برای من مهم‌ترین چیز فوتبال پرتغال است نه چیزی که مربی و رئیس تیم حریف می‌گوید. مهم این است که برای دفاع از فوتبال پرتغال نظرات مختلف را روی هم بگذاریم و از آنها استفاده کنیم. در پرتغال یک شرایط روانی خاصی وجود دارد که باعث می‌شود فشار زیادی به داوران وارد شود چون بعضی تیم‌ها فکر می‌کنند فشار به داوران باعث کسب نتیجه می‌شود.»

ژسوس که سابقه سال‌ها بازی و مربیگری در پرتغال را دارد، دو سال پیش به فوتبال غرب آسیا هم آمد و سرمربی تیم الهلال عربستان نیز شد اما از برزیل و نیمکت فلامینگو بود که دوباره به اروپا برگشت و هدایت بنفیکا را برعهده گرفت. او با اشاره به تجربه کارش در برزیل گفت: «داوران و مسئولان فوتبال باید قدرت داشته باشند و کسی که قدرت دارد باید زیاد حرف بزند. من از کشوری آمده ام که عاشق فوتبال است (برزیل)، جایی که فقط درباره فوتبال صحبت می‌کنند و دائما درباره بازی حرف‌های مزخرف زده نمی‌شود.»

مربی ۶۶ ساله پرتغالی این صحبت‌ها را با خشم تمام و در حالی مطرح کرد که گاه و بیگاه دست خود را هم محکم روی میز مقابلش می‌کوبید!

به نظر می‌رسد این اعتراض تند ژرژ ژسوس علاوه بر بازیکنان لیگ فوتبال پرتغال، طرفداران و مربیان این لیگ را هم شامل می‌شود که از نظر سرمربی بنفیکا بیش از حد به داور اعتراض می‌کنند و قصد تاثیرگذاری روی او را دارند.

مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم پورتو این فصل ۵ پنالتی برای تیمش گرفته و در این زمینه زبده‌ترین فوتبالیست لیگ پرتغال محسوب می‌شود.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...