|
کدخبر: 148859

خرید بازیکن فوتبال با بیت کوین!

مهاجم سابق رئال مادرید به نخستین بازیکنی تبدیل می‌شود که با بیت کوین خریداری شده است.

ورزش خرید بازیکن فوتبال با بیت کوین!

دیوید بارال مهاجم سابق رئال مادرید B و لوانته، به نخستین بازیکنی تبدیل شده است که با استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین که این روزها سر و صدای زیادی در سراسر جهان به پا کرده، خریداری شده است.

این مهاجم ۳۷ ساله در معامله‌ای که به طور کامل از طریق استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین تأمین می‌شود، به تیم اینترناسیونال دمادرید در دسته سوم اسپانیا پیوست. این انتقال در این هفته به انجام رسید و دلیل استفاده از بیت کوین نیز، جهت تسهیل پرداخت‌های فوری بوده است.

باشگاه اینترناسیونال دمادرید بخشی از DUX Gaming است که مالکیت آن متعلق به تیبو کورتوا سنگربان رئال مادرید و بورخا ایگلسیاس است و هنوز ارزش کل این معامله اعلام نشده است. انتقال بارال توسط باشگاه اسپانیایی با اسپانسر خود کریپتان امکان‌پذیر شده است.

رسانه CryptoAdventure گزارش داد که کریپتان یک بستر محلی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. در پستی که باشگاه اینترناسیونال در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، ضمن تشکر از حامی مالیش از مهاجم باتجربه و جدید خود استقبال کرد.

این باشگاه در بیانیه خود نوشته است: دیوید بارال به اینترناسیونال د مادرید خوش آمدی. او نخستین بازیکن در تاریخ فوتبال است که با ارزهای دیجیتال به یک تیم باشگاهی می‌پیوندد. با تشکر از کریپتان اسپانسر جدید ما که این انتقال را میسر کرد.

بارال که بیش از ۵۰ بازی در ترکیب تیم دوم رئال مادرید انجام داد، از پیوستن به آخرین تیم خود در دوران ورزشی‌اش ابراز خوشحالی کرد. او در صفحه رسمی خود در توییتر نوشت: "خوشحالم که با جاه طلبی و مسئولیت مشتاقانه به پروژه اینترناسیونال د مادرید پیوستم. برای حضور در یک رقابت و دستیابی به چالش‌های مهم دیگر در زندگی ورزشی ام آماده ام."

همچنین در ماه دسامبر، راسل اوکونگ بازیکن تهاجمی تیم راگبی کارولینا پانترز به نخستین ورزشکار مشهور در ایالات متحده تبدیل شد که دستمزدش را از طریق بیت کوین دریافت می‌کند. اوکونگ که دقیقاً نیمی از حقوق خود را با ارز دیجیتال دریافت خواهد کرد، سایر ستاره‌های حرفه‌ای ورزش را نیز به این کار ترغیب کرده است.

اوکونگ در بیانیه‌ای گفت: "پول بیش از ارز است و این یک قدرت محسوب می‌شود. روشی که پول از خلق و انتشار آن اداره می‌شود، بخشی از این قدرت است. دریافت بیت کوین نخستین قدم کنار گذاشتن اقتصاد فاسد و دستکاری شده‌ای است که همه ما در آن زندگی می‌کنیم."

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر