|

بخوانید :

کدخبر: 271160

برگزاری روز فناوری ایران در نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۲ دوبی

در حاشیه برگزاری نمایشگاه جیتکس به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های حوزه فناوری اطلاعات در دوبی، روز فناوری ایران در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

محمدرضا طلایی با اشاره به برگزاری نمایشگاه جیتکس به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های جهان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با بیان اینکه این رویداد از  ۱۸ تا ۲۲ مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار می‌شود، گفت: با مجوزی که سازمان توسعه تجارت ایران برای اتحادیه صادر کرده‌ است، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران امسال مسوولیت اعزام هیات تجاری ایران به نمایشگاه جیتکس و برگزاری روز فناوری ایران در این نمایشگاه را بر عهده دارد.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه با مشارکت بیش از چهار هزار غرفه‌دار، ۸۰۰ استارت‌آپ، هزار سخنران و شخصیت علمی، ۲۰۰ نهاد دولتی، ۴۰۰ سرمایه‌گذار از ۱۷۰ کشور برگزار شود و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از آن بازدید کنند.

طلایی خاطر نشان کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان سال «تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» و با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از زمره دانش‌بنیان هستند و همچنین برنامه‌های دولت برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان، مشارکت نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۲ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود.

رییس هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران اعزام ۱۰ استارت‌آپ برگزیده برای شرکت در نمایشگاه نورت استار را از جمله برنامه‌های امسال نمایشگاه جیتکس دانست و یادآور شد: تا پیش از این بخشی از نمایشگاه جیتکس با عنوان فیوچراستارز برگزار می‌شد، اما از سال جاری به عنوان یک نمایشگاه مستقل به موازات جیتکس برگزار می‌شود.

طلایی ادامه داد: همزمان با برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس در دوبی و در راستای پروژه مشترک سازمان توسعه تجارت با مرکز بین المللی تجارت (ITC) ۱۰ استارت‌آپ ایرانی از سوی سازمان توسعه تجارت به دوبی اعزام می‌شوند.  این ۱۰ استارت‌آپ پس از ثبت نام و ارزیابی کیفی استارت‌آپ‌ها از سمت نمایندگان دو سازمان، انتخاب می شوند.

به نقل از روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران، وی ادامه داد: قرار است امسال در سومین روز نمایشگاه جیتکس، همایش بزرگی با عنوان روز فناوری ایران در این نمایشگاه برگزار شود. شرکت کنندگان در این همایش علاوه بر معرفی محصولات خود برای بازدیدکنندگان و همتایان خارجی، درج معرفی کسب و کار و محصولات در دایرکتوری دیجیتال، شبکه‌سازی با مشارکت‌کنندگان ایرانی و خارجی و آشنایی با رقبای خارجی می‌توانند از امکانات ویژه مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی برای برگزاری ملاقات‌های تجاری و B۲B بهره‌مند شوند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...