|
کدخبر: 187376

برگزاری نمایشگاه فرش دستباف با تخفیفات ویژه

رییس مرکز ملی فرش ایران از تخفیف ۷۰ درصدی برای برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف خبر داد.

نمایشگاه برگزاری نمایشگاه فرش دستباف با تخفیفات ویژه

«فرح‌ناز رافع» با اعلام برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با تخفیفات ویژه، افزود: برگزاری نمایشگاه که به دلیل بالا بودن نرخ اعلام شده با عدم استقبال ستاد عالی راهبری، تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و سایر ذی‌نفعان فرش دستباف روبه‌رو شده بود، با مساعدت حداکثری مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در زمان مقرر برپا می‌شود.

وی بیان‌داشت: با پیگیری جدی قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی و همچنین مساعدت مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی درباره غرفه‌سازی و خدمات جامع نمایشگاهی، این نمایشگاه به ازای متری ۲۰۰ هزار تومان تشکیل خواهد شد.

رافع گفت: برگزاری نمایشگاه با تایید ستاد عالی فرش دستباف و اصرار فعالان این حوزه اقتصادی بوده است و در همین زمینه رونق بخشیدن به فضای تولید و کسب و کار در حوزه فرش، تاثیر بسزایی در رشد میزان صادرات غیرنفتی و کسب درآمد ذی‌نفعان این حوزه خواهد داشت.

قیمت اولیه برگزاری نمایشگاه یاد شده توسط مجری رقم ۳۴۷ هزار تومان به ازای هر متر مربع اظهار شده بودکه به ۳۱۴ هزار تومان تقلیل یافت و در جلسه امروز قیمت متری ۲۰۰ هزار تومان تثبیت شد.

بررسی کارنامه صادرات فرش دستباف ایران در ۲ ماهه نخست امسال در هم‌سنجی با پارسال، رشد ۸۴.۶ درصدی ارزشی و ۲۷۵ درصدی وزنی ۲۷۵ وزنی را نشان می‌دهد

ژاپن و آلمان دو کشور وارد کننده نخست فرش دستباف ایرانی در بین ۳۳ کشور مورد معامله با ایران بوده‌اند.

مطابق آمارها، در سال ۲۰۱۹ بیش از یک میلیارد دلار فرش دستباف در مبادلات جهانی به کشورهای مختلف صادر شد. در این میان جمهوری اسلامی ایران سهم ۷.۹ درصدی از مجموع صادرات فرش دستباف را به خود اختصاص داد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...