|
کدخبر: 157500

اصفهان میزبان نمایشگاه صنایع‌ دستی ۱۴۰۰

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: شرکت در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران فرصت مغتنمی شد تا بتوانیم تأسیسات گردشگری را برای دوران پساکرونا تجهیز کنیم.

فریدون الله یاری افزود: حال و هوای نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نسبت به سال‌های گذشته قدری متفاوت بود و شاید به لحاظ کمّی شاهد حضور پر شور مخاطبان عام نبودیم، اما از لحاظ کیفی بازدیدکنندگانی ویژه، حرفه‌ای و هدفمند داشتیم.

وی با بیان اینکه پهنه گسترده‌ای در این نمایشگاه به استان اصفهان اختصاص‌یافت، خاطرنشان کرد: نمایندگانی از جامعه هتلداران، آژانس‌داران، همچنین شهرداری اصفهان در این نمایشگاه حضور داشتند و هنرمندان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی استان نیز از این ظرفیت، برای تبادل تجربه با دیگران، همچنین بازاریابی و… استفاده کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری صنایع‌دستی فرصت مناسبی برای معرفی بیشتر نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی ایران شد که قرار است سال ۱۴۰۰ به میزبانی شهر اصفهان برگزارشود و به‌واسطه آن نشان دست خلاق نیز اهدا خواهد شد.

استقبال از جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران(اصفهان۱۴۰۰)

دبیر اجرایی نخستین جشنواره بین المللی صنابع دستی ایران و دبیر کارگروه توسعه پایدار گردشگری با اشاره به تجربه حضورش در پاویون اصفهان در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران گفت: با توجه به شرایط موجود، فعالان صنعت گردشگری و صنایع دستی که در این نمایشگاه شرکت کرده بودند،اطلاعات لازم در خصوص نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران(اصفهان۱۴۰۰) را دریافت و از برگزاری چنین جشنواره ای در سطح بین الملل استقبال کردند.

ستار کیانپور ادامه داد: گروه اقتصادی کافل با هدف آنالیز و بررسی وضعیت کسب و کار فعالان صنایع دستی با ارائه راهکار برای توسعه متوازن و اصولی کسب وکار های اسلامی و ایرانی به صورت واقعی و قابل اندازه‌گیری پرداخته و با بهره گیری از جدیدترین متدها و تازه های کسب و کار در جهان و با استفاده از تجارب مفید خود در برگزاری برنامه های ملی و بین المللی، مدیریت اجرایی نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران در اردیبهشت ماه۱۴۰۰ را بر عهده گرفته است و امیدواریم نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی به عنوان یک رویداد مهم در تقویم صنایع دستی جهان ماندگار و جایزه «دست خلاق» نیز به عنوان یک جایزه معتبر بین‌المللی ثبت شود.

اداره کل میراث فرهنگی اصفهان با مشارکت شهرداری اصفهان بار دیگر در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران حضور یافت.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...