|
کدخبر: 155359

آغاز به کار بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان

بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان روز یکشنبه با حضور مسئولان کشوری و فعالان این حوزه در محل دائمی برپایی نمایشگاه‌های بین المللی این استان گشایش یافت.

نمایشگاه آغاز به کار بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان

در این مراسم، حسن زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی، رافع مدیر مرکز ملی فرش ایران، قاضی‌ عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان، موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، روسای اتحادیه‌های تخصصی فرش دستباف اصفهان و فعالان هنر صنعت فرش دستباف حضور داشتند.

روبان این نمایشگاه توسط بانویی چیده شد که سال‌های عمر خود را در زمینه بافت فرش سپری کرده و بافت فرش ضریح حضرت سیدالشهدا(ع) را در کارنامه خود دارد.

این نمایشگاه ۶ روزه مجموعه‌ای بی‌نظیر از آفریده های هنرمندان حوزه فرش دستباف را در ۱۲ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور ۱۵۱ شرکت، موسسه و فعال حوزه فرش از استان‌های مختلف را گردهم آورده است.

تولیدکنندگان، فروشندگان، طراحان و نقاشان فرش دستباف در کنار فعالان حوزه رنگرزی، ریسندگی، تولید کرک و پشم در این نمایشگاه حضور دارند.

بهترین و شناخته‌شده‌ترین برندهای تولید فرش اصفهان در این نمایشگاه حضور دارند و همراه با فعالان این بخش از استان‌های اصفهان، تهران، یزد، قم، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، فارس و گلستان به ارائه زیباترین آثار خلق شده توسط هنرمندان فرش دستباف می‌پردازند.

این دوره از نمایشگاه فرش دستباف نسبت به دوره‌های گذشته ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که از آن جمله می‌توان به افزایش قابل توجه فضا، برگزاری رویدادهای جانبی و نشست‌های تخصصی همزمان با برگزاری نمایشگاه، رونمایی از چند تخته فرش منحصر به فرد که با هدف هدیه به ضریح ائمه اطهار تولید شده است، حضور و هم‌افزایی صنایع دستی و گردشگری با فرش دستباف، شبیه‌سازی خانه ایرانی در نمایشگاه، ایجاد ایستگاه صادراتی برای مشاوره به غرفه‌داران و حضور زنجیره تولید فرش دستباف در نمایشگاه از تولید کرک و پشم، ریسندگی، طراحی و نقاشی و نقطه‌زنی، بافت، تولید، فروش و صادرات اشاره کرد.

بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان به عنوان یک رویداد هنری و تجاری در کنار خود میزبان رویدادهای جانبی بسیاری است.

از جمله این رویدادها برگزاری جلسه کمیته فرش دستباف اصفهان با رویکرد توسعه صادرات، بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌های صادراتی استان اصفهان در نمایشگاه اکسپو دوبی، برندسازی و افزایش فروش فرش دستباف با تکیه بر ابزارهای نوین، نشست تخصصی کاربرد هنر در ارتباطات و نشست هم‌اندیشی مشترک صادرکنندگان فرش دستباف و صنایع دستی به شمار می‌رود که نقش تاثیرگذاری در تبیین نقشه راه حوزه فرش دستباف اصفهان و سراسر کشور ایفا خواهد کرد.

این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده و علاقمندان به بازدید از آن می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۹ روزهای سوم تا هشتم اسفندماه ۱۳۹۹ به محل دائمی برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در کمربندی شرق، روبروی منطقه روشن‌دشت مراجعه کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر