|
کدخبر: 319553

توسط معاون وزیر صمت صورت گرفت:

کلنگ زنی پروژه‌های توسعه ای گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش

کلنگ زنی پروژه‌های توسعه ای گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش
در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۲، مقارن با سالروز ورود مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، آیین نمادین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی و بریکت شرکت مادشیمی (وابسته به گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش) واقع در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با حضور جناب آقای محتشمی پور (معاون امور معادن و صنایع فلزی وزارت صمت) برگزار گردید

همزمان با آئین کلنگ زنی، ایشان بازدیدی از کارخانجات، تولیدی و طرح‌های در حال احداث شرکت‌های وابسته به گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش انجام دادند و گزارشی از اقدامات انجام شده توسط تیم مدیریت گروه ارائه شد.

در این بازدید شرکت مادکوش به عنوان یکی از شرکت‌های فوق که در حال بهره‌برداری ازکارخانه گندله‌سازی است. توانمندی‌های تکنولوژی احداث شده را به اطلاع معاونت محترم وزارت و همراهان ایشان رسانید و در خصوص مواردی از قبیل امکان استفاده از کنستانتره هماتیت در عیارهای مختلف و تولید گندله با استانداردهای مورد قبول بازارهای داخلی، خارجی و همچنین مشکلات حادث شده در خصوص عوارض صادراتی وضع شده به اطلاع معاونت محترم رسانده شد.

همچنین طی این بازدید، یکی دیگر از شرکت‌های گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش در راستای تکمیل زنجیره ارزش فولاد که ماموریت تولید مجتمع آهن اسفنجی و بریکت گرم به ظرفیت ۳.۴ میلیون تن در سال طی ۲ فاز را بر عهده گرفته و از طرف وزارت صمت به عنوان طرح‌های دارای الویت، در نظرگرفته شده است. توسط معاونت محترم وزارت صمت کلنگ زنی شد.

لازم به ذکر است شرکت مادشیمی مجری و بهره بردار این طرح است و تا کنون این پروژه ۲۳% پیشرفت فیزیکی و ۸۰% در بخش طراح و مهندس پیشرفت داشته است.

در این بازدید رئیس هیات مدیره، سیاست‌های گروه را مسئولیت‌پذیری بخش خصوصی در تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد اشتغال پایدار با تکمیل پروژه‌های مقیاس بزرگ برای ۳۰۰۰ نفر، افزایش بهره‌وری در تولید، توسعه صادرات، حفظ محیط‌زیست و مشارکت در تصفیه فاضلاب بندرعباس اعلام نمودند.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها