|
کدخبر: 316358

رونمایی از نخستین بیل هیدرولیکی سنگین معدنی ساخت هپکو

مهندس قربانی مدیرعامل هلدینگ هپکو گفت: بیل زنجیری هیدرولیکی ۷۵ تن ازجمله ماشین‌آلات موردنیاز معادن کشور است و تا پایان سال هفت‌دستگاه دیگر از این بیل هیدرولیکی سنگین به معادن کشور واگذار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت هپکو، مهندس قربانی مدیرعامل هلدینگ هپکو گفت: بیل زنجیری هیدرولیکی ۷۵ تن  ازجمله ماشین‌آلات موردنیاز معادن کشور است و تا پایان سال هفت‌دستگاه دیگر از این بیل هیدرولیکی سنگین به معادن کشور واگذار خواهد شد.

آیت‌الله دری نماینده ولی‌فقیه در استان در مراسم رونمایی از این ماشین سنگین معدنی گفت: حمایت از تولید و اشتغال داخلی برای رسیدن به توسعه اقتصادی هدف‌گذاری شده در برنامه توسعه کشور لازم و ضروری است و شرکت هپکو می‌تواند با بهره‌مندی از توان تخصصی دانش‌بنیان‌ها برای رسیدن به ظرفیت‌های حداکثری تولید ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی گام بردارد.

موسوی معاون صنایع، ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت هم به تشریح توانمندی‌های صنعتی کشور در تولید تجهیزات تخصصی پرداخت و گفت: تولیدکنندگان،متخصصان و صنعتگران کشور باکار جهادی و تلاش مضاعف تهدید تحریم را به فرصت تولید تبدیل کردند و امروزه نه‌تنها بسیاری از نیازهای تخصصی کشور به دست متخصصان داخلی تامین می‌شود بلکه در حوزه صادرات دانش فنی و تجهیزات تخصصی برای کشور ارزآوری می‌شود.

موسوی مدیرعامل تامین اجتماعی کشور هم در این مراسم سوق دادن نقدینگی کشور به سمت تولید و اشتغال را از اولویت‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت دانست و گفت: صنایعی نظیر هپکو به‌شرط حمایت می‌توانند پیشران توسعه در کشور باشند.

مخلص الائمه استاندار مرکزی هم‌تغییر راهبرد جدید هپکو در تولید ماشین‌آلات سنگین معدنی در کنار ماشین‌آلات راه‌سازی،راهبردی تاثیر گذار دانست و گفت: با ساخت داخل ماشین‌آلات سنگین معدنی ضمن تامین نیازهای معادن کشور و حفظ سرمایه‌های ارزی کشور رونق و توسعه هر چه بیشتر این واحد صنعتی بزرگ کشور امکان‌پذیر شده است.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها