|
کدخبر: 186104

اعلام نتیجه مزایده معادن با دستور دادستانی متوقف شد

پس از دستور دادستانی مبنی بر توقف فرآیند برگزاری مزایده واگذاری، معاون معدنی وزیر صنعت دستور توقف اعلام نتیجه مزایده معادن را صادر کرد.

معدن اعلام نتیجه مزایده معادن با دستور دادستانی متوقف شد

در نامه اسداله کشاورز، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت به روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان آمده است:

به پیوست نامه ۱۵ تیرماه معاون قضایی دادستان کل کشور، مقتضی است نظر به برگزاری مزایده عمومی محدوده‌ها و معادن، ضمن توقف مراحل واگذاری در هر مرحله و سطوح از اعلام نتایج پرهیز نمائید.

مزایده_معادن

حجت الله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس پیشتر با اشاره به دستور توقف واگذاری‌ها از طریق مزایده توسط دادستانی کل کشور، گفته بود: در هفته‌های اخیر گزارشاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد برخی افراد در پایان عمر دولت دوازدهم، به دنبال سوداگری هستند و امکان دارد این مزایده‌ها به اهداف اصلی خود نرسد و از دل این مزایده‌ها مفاسدی ایجاد شود.

وی گفته بود: تدبیری که در قوه قضاییه و دادستانی کل اندیشیده شده در راستای پیشگیری از جرایم و فسادهای احتمالی در مزایده‌ها است. چرا که دادستان علاوه بر وظیفه برخورد با جرم و مجرم، وظیفه پیشگیری از وقوع جرم را نیز دارد.

برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوزه‌ای با عنوان «مطالبه ممانعت از بهره‌برداری و فروش غیرقانونی از معادن کشور» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...