|
کدخبر: 182101

فولاد مبارکه مانع واردات ورق شد

مدیرعامل بانک صادرات ایران در جلسه مشترک با مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت فولادمبارکه، کیفیت محصولات این شرکت را قابل رقابت با دیگر کشورهای صنعتی توصیف کرد.

معدن فولاد مبارکه مانع واردات ورق شد

حجت الله صیدی با بیان اینکه شرکت فولادمبارکه یکی از بزرگترین مجتمع‌های اقتصادی ایران و خاورمیانه است افزود: در گذشته با واردات ورق آن هم با کیفیت پایین و قیمت بالا مواجه بودیم اما هم اکنون با وجود محصولات با کیفیت فولاد مبارکه تا حدود زیادی این مشکل برطرف شده است.

وی خاطر نشان کرد: تولید ۷.۲ میلیون تن در سال رقم قابل توجهی است و مهم‌تر اینکه کل زنجیره را پوشش داده و کشور را از واردات این نوع محصولات بی‌نیاز می‌کند.

فولاد مبارکه یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی است

صیدی با مثبت ارزیابی کردن تشکیل گروه مالی توسط فولادمبارکه گفت: فولاد مبارکه یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی است و ورود این شرکت برای تشکیل یک مجموعه گروه مالی فعالیت ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه علاوه بر اعتبار خودشان یک اعتبار معنوی نیز به همراه دارند افزود: آمادگی انجام صد در صد کارهای ارزی شرکت فولادمبارکه توسط بانک صادرات وجود دارد و از آن استقبال می‌کنیم.

مدیرعامل فولادمبارکه نیز در این جلسه به میزان تولید فولاد خام در شرکت فولاد مبارکه پرداخت و اظهار کرد: اکنون تولید زیر سقف کارخانه فولاد مبارکه در اصفهان به ۷.۲میلیون تن رسیده است و این یعنی تولید که در ابتدا ۲.۴ میلیون تن بوده درحال‌حاضر به بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است. همچنین در گروه فولاد مبارکه تولید فولاد خام به بیش از ۱۰.۲ میلیون تن رسیده است.

حمیدرضا عظیمیان افزود: گروه فولادمبارکه بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد ایران و منطقه MENA (شمال افریقا و خاورمیانه) است. اینکه زیر یک سقف در یک واحد صنعتی هشت کوره قوس الکتریکی وجود داشته باشد در دنیا بی‌نظیر است. این مورد فقط در فولادمبارکه وجود دارد و پس از آن یک کارخانه در مکزیک با پنج کوره قوس الکتریکی مشغول به فعالیت است.

نقش کلیدی فولاد مبارکه در عرصه تولید ملی

عظیمیان با تشریح فرآیندهای تولید و حجم بالای عملیات‌های اجرایی در فولادمبارکه به جایگاه این کارخانه بزرگ صنعتی در انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این شرکت یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای صنعتی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال تاسیس یک هلدینگ مالی هستیم و از سازمان بورس درخواست شرکت تامین سرمایه کرده‌ایم افزود: این موضوع با هدف تامین مالی پروژه‌های داخلی فولادمبارکه و همراهی دولت شکل گرفته است.

عظیمیان همکاری با بانک صادرات را خوب و مفید ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون ما شرکتی بورسی با نقش خوب در سازمان بورس و شرکتی تولیدی با نقش کلیدی در سطح کشور هستیم.

صادرات ۵۵۰ میلیون دلاری فولاد مبارکه در سال ۹۹

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران بانک صادرات به ذکر آمار مالی سال گذشته پرداخت و گفت: فولاد مبارکه در سال گذشته با درآمد فروش بالغ بر ۷۷ هزار میلیارد تومان، طلایی‌ترین ترین سال خود به لحاظ سودآوری را پشت سر گذاشت.

حامد حسین ولی بیک با بیان اینکه سود عملیاتی شرکت در سال گذشته ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده است افزود: این موفقیتها همگی مدیون تلاش کارکنان و شرکای تجاری کسب و کار بوده است.

وی گفت: در سال گذشته ارزش صادرات فولاد مبارکه بالغ بر ۵۵۰ میلیون دلار بوده که با این حساب گردش ارزی فولادمبارکه در سال بالای یک میلیارد دلار خواهد بود.

ارزش بازار سرمایه فولاد مبارکه به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسید

ولی بیک با اشاره به جایگاه فولادمبارکه از نظر ارزش بازار که بین رتبه اول و دوم است، خاطر نشان کرد: هم اکنون ارزش بازار سرمایه فولاد مبارکه بین ۲۶۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: فعالیت باالغ بر ۱۰۰ شرکت در گروه فولاد مبارکه ما را برآن داشت که تاسیس هلدینگ مالی را در سبد گروه تامین مالی فولادمبارکه داشته باشیم تا از این طریق تامین مالی اقتصادی و بهینه را برای کل شرکت‌های گروه داشته باشیم.

وی گفت: در سال ۱۴۰۰ اگر محدودیتهای انرژی مانع نشود با همراهی و کمک همه شرکای تجاری کسب و کار حاشیه سود سال قبل را تکرار خواهیم کرد.

در پایان این جلسه مدیرعامل بانک صادرات و هیات همراه از خطوط تولید فولاد مبارکه بازدید کردند.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...