|
کدخبر: 181920

اجرای طرح جامع توسعه پایدار معادن برای نخستین بار در زنجان

رئیس اداره محیط‌زیست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: برای نخستین بار در کشور طرح جامع توسعه پایدار معادن و شرکت‌های معدنی در این استان اجرایی می‌شود.

معدن اجرای طرح جامع توسعه پایدار معادن برای نخستین بار در زنجان

محمد حسین فغفوری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح به منظور رتبه‌بندی معادن و صنایع معدنی استان با توجه به شاخص‌های توسعه پایدار عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: در این راستا در گام اول آموزش‌های لازم به معدنکاران ارائه می‌شود، سپس پایش‌های لازم صورت گرفته و اصلاحات در چارچوب شاخص‌های تعریف شده انجام می‌پذیرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: در آخرین گام این طرح با بهبود شاخص‌های زیست محیطی، ایمنی و سرمایه گذاری، استانداردسازی و رتبه‌بندی معادن با استانداردهای جهانی صورت می‌گیرد.

رئیس اداره محیط‌زیست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به برگزاری سمیناری در این خصوص در استان افزود: این همایش با هدف آشنایی و اجرای طرح جامع توسعه پایدار معادن و شرکت‌های معدنی با حضور بهره برداران معادن و مدیران صنایع معدنی برگزار شد.

وی ادامه داد: این طرح در استان با تشکیل شورایی متشکل از نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، نظام مهندسی معدن ایران، ایمیدرو، اداره محیط‌زیست و شرکت شهرکهای صنعتی پیگیری و عملیاتی می‌شود.

فغفوری خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای این طرح در استان شاهد جذب سرمایه‌گذاران بزرگ در بخش معدن بوده و با ارتقای فناوری مورد استفاده در معادن و صنایع معدنی بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های معدنی استان استفاده کنیم.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...