|
کدخبر: 154201

استقبال از عرضه سنگ آهن در بورس کالا

مدیرعامل چادرملو گفت: البته باید در نظر بگیریم که ارزان فروشی در داخل عامل رغبت شرکت‌ها برای صادرات است و اگر به وسیله سازوکار بورس کالا این رویکرد تغییر کند، روند صادرات مواد خام نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

معدن استقبال از عرضه سنگ آهن در بورس کالا

ناصر تقی زاده مدیرعامل چادرملو با مثبت ارزیابی کردن آغاز عرضه سنگ آهن و سایر محصولات معدنی در بورس کالا گفت: ورود سنگ آهن به بورس کالا اقدام مثبتی برای این صنعت است که البته با رعایت ملاحظاتی این رویداد به نفع همه خواهد بود

در این زمینه یا باید به شرکت‌های معدنی اجازه داده شود تا محصولات شان را همسو با نرخ‌های جهانی بفروشند و یا امکانی فراهم شود تا تنها واحدهای تولیدکننده امکان خرید سنگ آهن از بورس را داشته باشند که با در نظر گرفتن این دو مورد، بدون شک اتفاقی مبارک از طریق بورس کالا رقم می‌خورد.

تقی زاده اظهارکرد: با عرضه سنگ آهن در بورس کالا موافق هستم که در این زمینه باید دو موضوع مورد توجه قرار گیرد. در این حوزه یا باید به شرکت‌های معدنی اجازه داد که محصول خود را با نرخ‌های جهانی در بازار بفروشند تا قادر به خرید سنگ با نرخ‌های جهانی از بازار باشند یا اینکه شرایطی فراهم شود که تنها واحدهای تولیدکننده قادر به خرید سنگ آهن از بورس باشند.

مدیرعامل چادرملو ضمن تاکید بر این نکته که در شرایط فعلی با صادرات سنگ آهن خام، کنسانتره و گندله مخالف هستم، گفت: البته باید در نظر بگیریم که ارزان فروشی در داخل عامل رغبت شرکت‌ها برای صادرات است و اگر به وسیله سازوکار بورس کالا این رویکرد تغییر کند، روند صادرات مواد خام نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

لزوم توافق و همدلی میان تولیدکنندگان

وی با تاکید بر این نکته که سنگ آهن در بازار داخلی به میزان قابل توجهی کمتر از نرخ بازارهای صادراتی فروخته می‌شود، افزود: طبق اعلام کارشناسان و مسئولان، با روی کار آمدن واحدهای فولادی، ذخایر سنگ آهن کشور تنها جوابگوی نیاز ۱۰ تا ۱۲ سال صنعت فولاد خواهد بود و صلاح نیست اکنون سنگ خام را صادر کرده و در آینده به واردکننده سنگ آهن تبدیل شویم. بنابراین سنگ آهنی‌ها و فولادی‌ها باید بر سر نرخ سنگ آهن توافق کنند و بهتر است این نرخ در محدوده نرخ‌های جهانی و حداکثر ۲۰ درصد زیر قیمت‌های جهانی باشد.

اهمیت اکتشاف ذخایر سنگ آهن

مدیرعامل چادرملو توجه ویژه به امر اکتشافات را موضوعی ضروری خواند و گفت: کمبود سنگ آهن با راه‌اندازی واحدهای در دست اجرا مشهودتر خواهد بود و اکتشاف تنها راهکار رهایی از این چالش است. تردید ندارم که در کویر مرکزی ایران و سایر نقاط کشور ذخایر مطلوبی از سنگ آهن نهفته است و لازمه آن اکتشافات است.

گفتنی است ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به تازگی در نشست مدیران فولادی و معدنی کشور با رئیس سازمان بورس از آمادگی این شرکت برای عرضه ۵۰۰ هزار تن سنگ آهن به منظور تامین نیاز واحدهای فولادی به ویژه ذوب آهن به صورت حراج باز در بورس کالا خبر داده بود. به گفته تقی زاده، ذخایر خوبی در حال اکتشاف داریم و این خبر را به محض اطلاعات بیشتر در اختیار سهامداران خود قرار خواهیم داد.

منبع: اکونا پرس
  • ناشناس ارسالی در

    لعنت به کسانی که صندوق های دزدی مثل سحرخ یز و پالایش را در بورس بزک کردندو دست گ رفته اند و می چرخانند و ملت بی گناه و مظ لوم ایران را هر روز غمگین و افسرده می کن ند دیری نمی پاید که فریاد التماس حقوقی ه ا از رسانه ها به گوش خواهد رسید که داریم ورشکست میشیم به جهنم بدانید امروز نفرین مردم شروع شده فردا بنیان تان ویران شک ن کنید مالکان شرکتها به زودی برای شرکتهایت ان جشن ترحیم می گیریم انشاءالله

  • ناشناس ارسالی در

    با توجه به ضررهای سنگین مردم دامنه نوسان از مثبت۰ تا مثبت ۱۰ باشد تا مردم فقط سو د ببرند و با ارزندگی شرکتها سود نوسان دا شته باشد اینجوری دیگه صف تشکیل نمیشه.... و کلیه نمادها به تعادل خواهند رسید و به سهامداران خرد سیگنال بدهند که این دوره م حدود است و وقتی به سود مورد رضایت خود تا حدودی رسیدند می توانند خارج شوند و بعد از این مرحله دیگر کسی حق اه و ناله نداشت ه باشد و هر کس به حد ریسک خود حضور یا عد م حضورش را انتخاب کند

  • ناشناس ارسالی در

    منبعد اگر در شبکه های اجتماعی و مجازی دی دید کامنت های شما ارسال نمی شود یا جایی برای گذاشتن مطلب نگذاشته اند مطمئن باشید بوق های مافیای قدرت و ثروت هستند پس به مطالب آنها اهمیت قائل نشده صفحات آنها را تحریم و پاک کنید

ارسال نظر