کدخبر: 107032

کاهش قیمت میلگرد در بازار امروز (۹۹/۰۴/۰۸)

پرسشی که این روزها به شدت در بازار اهن به گوش می‌رسد این است که چه زمانی بهترین وقت برای خرید میلگرد آجدار به عنوان محصول پر تقاضای بازار می‌باشد اما واقعیت این است که جواب این سوال بستگی به زمان شما برای انجام ساخت‌وساز دارد. میلگرد یکی از مهم‌ترین مقاطع طویل فولادی است.

معدن کاهش قیمت میلگرد در بازار امروز (۹۹/۰۴/۰۸)

این محصول که در کنار تیرآهن سهمی مهمی از مصالح فلزی ساختمانی و پروژه‌های صنعتی را تشکیل می‌دهد، در بازار ایران به صورت گسترده در حال تولید است. در واقع میلگردهای تولید شده در ایران حداقل در ۴۴ کارخانه صورت می‌گیرد و تعداد این کارخانه‌ها نیز در حال افزایش است. علی رغم تولید تنوع بالایی از سایزهای میلگرد در ایران، گاهی ممکن است شاهد کمبود این محصول پر تقاضا از سوی منابع تامین‌کننده باشیم.

علت این موضوع می‌تواند عوامل مختلفی از قبیل کمبود موقتی مواد اولیه مثل شمش، صادرات بیش از حد و یا حتی گاهی محدود کردن عرضه با هدف افزایش قیمت باشد. بنابراین در شرایطی که سطح عرضه این محصول در بازار ایران کمتر از سطح تقاضا قرار بگیرد، قیمت میلگرد تمایل به رشد پیدا می‌کند. بنابراین اگر زمان کافی برای صبر کردن ندارید و باید هر چه سریعتر خرید خود را انجام دهید، حداقل یک هفته قبل اخبار بازار آهن و روند نوسانات قیمت آن را از منابع معتبر دنبال کنید. اما اگر برای خرید پروژه‌های خود زمان کافی را در نظر گرفته‌اید بهتر است حداقل از ۳ ماه قبل روند بازار را زیر نظر داشته باشید، با این حال در کشور ما که هر روز شاهد اخبار مثبت و منفی پیش‌بینی نشده و تاثیرگذاری‌های عجیب هستیم، دقت این نوع بررسی‌ها در بازار آهن کمتر شده است.

 

 

ارسال نظر