|
کدخبر: 144358

رقابت ایران با رقبای ترسناک!

رقابت بین چهار کشور برای میزبانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۷ جدی تر از قبل شده است.

فوتبال رقابت ایران با رقبای ترسناک!

کنفدراسیون فوتبال آسیا، امروز راهنمای جامع نامردهای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ برای چهار انجمن عضو این نهاد که خواهان میزبانی این تورنمنت هستند را منتشر کرد؛ فدراسیون فوتبال هند، فدراسیون فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال قطر و فدراسیون فوتبال عربستان سعودی.

ای اف سی همچنین اعلام کرد فدراسیون فوتبال ازبکستان اعلام کرده از بین نامزدهای میزبانی این دوره انصراف داده و بدین ترتیب از روند انتخاب برای جام ملت های آسیا خارج خواهد شد. روند اعلام بسته پیشنهاد داوطلبان میزبانی در فوریه سال ۲۰۲۰ آغاز شده و حالا به پایان رسیده است. برای دسترسی به این راهنماهای پیشنهادی می توان به سایت فدراسیون کشورهای مذکور مراجعه کرد.

آخرین دوره مسابقات جام ملت های آسیا در امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۹ موید تغییری عمده در فوتبال در آسیا بود. بعد از تصمیم مفید افزایش تعداد تیم ها از ۱۶ به ۲۴ تیم، شاهد شکسته شدن رکورد پخش مسابقات در رسانه های دیجیتال و تعداد بینندگان تلویزیونی بودیم.

روابط عمومی فدراسیون چین که در کنگره فوق العاده ای اف سی در پاریس در ژوئن ۲۰۱۹، به عنوان میزبان مسابقات آینده جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۳ انتخاب شد، حالا به دنبال ادامه میراث آخرین دوره در امارات و تبیین معیارهای جدید برای دوره سال ۲۰۲۷ خواهد بود.

گرچه در بسیاری از محافل به نظر می رسد با توجه به زیرساخت های فوتبال ایران و شرایط بغرنج برخی استادیوم ها این کشور شانس چندانی برای پیروزی در این مناقصه ندارد، اما به نظر می رسد حاقل از سوی ای اف سی چنین نگاهی وجود نداشته و ممکن است ایران از شانس خوبی برای کسب میزبانی در جام ملت های ۲۰۲۷ برخوردار باشد.

بی تردید در صورت پیروزی ایران در این رقابت ها، در این فرصت شش ساله امکان رفع بسیاری از نواقص و مشکلات ورزشگاه ها وجود داشته و می توان در این زمان خوب، باعث ایجاد تحول بزرگی در بخش سخت افزاری در فوتبال شد.

همانگونه که دو سال قبل شاهد بودیم، بخش قابل توجهی از مشکلات استادیوم آزادی هنگام برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما برطرف شد و در مجموع شاهد میزبانی قابل قبولی از سوی ایران بودیم. حالا ممکن است در صورت پیروزی در رقابت میزبانی جام ملت ها، این تغییرات در فرمتی گسترده تر و بسیاری از نقاط کشور صورت گیرد.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...