|
کدخبر: 121706

رقم قرارداد علی پروین ، دایی و کریمی چقدر بود؟

ناصر محمدخانی فاصله فوتبالیست های قدیمی و فوتبالیست های فعلی را بسیار زیاد می داند.

ناصر محمدخانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می گوید اگر سفره دلش را باز کند، آن وقت مردم متوجه می شوند که چقدر فاصله است بین ستاره های پیشین فوتبال ایران و ستاره های کنونی.

او در گفت و گو با جام جم سر صحبت را این طور باز کرد:  من اصلا نمی خواستم صحبت کنم اما یک وقت شما مسائلی را می شنوی که تعجب می کنی. الان به من بگویید کدام فوتبالیست امروزی، حتی دو میلیارد تومان می ارزد؟ مگر دوره حضور علی دایی، علی کریمی، علی دایی، کریم باقری، علی پروین، ناصر حجازی، احمدرضا عابدزاده، حسن روشن و… است؟ آنها اگر امروز بازی می کردند، باید ۵۰ میلیارد تومان می گرفتند ولی امروز را ببینید که بازیکنان کمتر از حد متوسط چه پول هایی به جیب می زنند. اینها چطور می توانند در چشم مدیرعامل یک باشگاه نگاه کنند و بگویند باید به من ۶ میلیارد یا ۱۰ میلیارد تومان پول بدهید؟

ناصر محمدخانی اضافه کرد:  هیچ نهادی هم نیست که جلوی این فوتبالیست ها را بگیرد. هیچ کس به این بازیکن نمی گوید تو مگر در طول زندگیت چه کار کردی که حالا ۵، ۶ میلیارد تومان پول می خواهی؟ مگر در تمام طول فوتبالت چند گل زدی که امروز دنبال چنین قراردادی هستی؟ اصلا این آپشن هایی که روی قرارداد می گذارند، چه معنایی دارد؟ طرف شغل‌اش گلزنی است ولی آپشن گذاشته که اگر لطف کنم و گل بزنم، باید پولی جداگانه از قراردادم پرداخت کنید. یک دروازه بان یا مدافع باید شغل‌اش گل نخوردن باشد آن وقت آپشن می گذارد که اگر گل نخوردم، باید به من بیشتر پول بدهید. حالا آپشن های دیگر هم جدیدا آمده که من از آن سردر نمی آورم مثل بند فسخ یکطرفه یا قانونی که اگر کمتر از ۶۰ درصد در یک فصل پول بگیرد، می تواند برود.

او در نهایت گفت:  حتی شنیده‌ام برخی بازیکنان به دنبال عقد قرارداد دلاری با باشگاه‌ها هستند. من از این مسائل واقعاً تعجب می کنم و نمی‌دانم فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ و حتی وزارت ورزش چطور قرار است با چنین مسائلی برخورد کنند ولی با توجه به شرایط اخیر جامعه، اصلا صحیح نیست که باشگاه‌ها از پول بیت المال به بازیکنان چنین رقم هایی را بدهند. خودمانیم؛ فوتبال که درآمدی ندارد. فقط اسپانسرها هستند و شرکت ها و کارخانجات دولتی. الان در شرایط کرونا همه باشگاه‌ها تقریباً ورشکسته هستند، از کجا می‌خواهند ۱۰ میلیارد تومان پول تهیه کرده و به بازیکنان بدهند؟ من واقعاً از این مسائل متعجب هستم و امیدوارم مدیریت درستی صورت بگیرد. کاش یک نفر بیاید و این وضعیت را کنترل کند چون هیچ فوتبالیستی نباید حتی نزدیک به این رقم ها بگیرد.

 

منبع: پارس فوتبال

ارسال نظر