|
کدخبر: 235606

اختصاصی گسترش نیوز؛

افتتاح اولین نمایشگاه ایران ژئو

اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی ایران ژئو آغاز به کار کرد.

فناوری افتتاح اولین نمایشگاه ایران ژئو

اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی ایران ژئو آغاز به کار کرد.

اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی ایران ژئو امروز پنج شنبه ۳۰ دی ماه با حضور سردار سرتیپ سیدمهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر مجید فخری معاون وزیر دفاع و رییس سازمان جغرافیایی و سایر مقامات و فعالان این حوزه در محل سایت تهران آغاز به کار کرد.

۴۲ مجموعه تخصصی علوم مختلف ژئوماتیک و اطلاعات مکانی از قبیل: نقشه برداری هوایی  با هواپیما و پهپادهای مخصوص داده برداری، تکنیک‌های سه بعدی سازی شهری ، GIS و سامانه‌ های اطلاعات مکانی، ژئودزی و ژئودینامیک، فضایی و سنجش از دور، تجهیزات و سامانه های تعیین موقعیت مکانی و GNSS, آبنگاری و هیدرو گرافی، هوش مصنوعی، حمل و نقل هوشمند، فناوری‌های دانش بنیان ،علوم جغرافیایی و...  در سالن ۴۴/۱ سایت نمایشگاهی تهران آخرین دستاورد ها و توانمندی های خود را به مدت ۴ روز و از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ عصر به نمایش گذاشته اند.  

این رویداد که مورد حمایت معنوی ۲۴ نهاد دولتی، سازمان، دانشگاه و انجمن قرارگرفته، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حضور نمایندگان ۴ وزارتخانه، ۷ دستگاه دولتی، ۵ دانشگاه، ۲۴ شرکت دانش بنیان و مهندسی مشاور و ۲ اتحادیه  بهمراه برگزاری یک کارگاه آموزشی در حال برگزاری است.

بدین وسیله از همه فعالان خصوصی، نهادهای دولتی، اساتید و دانشجویان و افراد علاقه مند به ارتقاء جایگاه حوزه اطلاعات مکانی و جغرافیای کشور در دنیا و غرب آسیا جهت بازدید و تبادل نظر تخصصی دعوت به عمل می آید از این رویداد بازدید کنند.

گفتنی است در خلال بازدید سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌ های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته ریاست جمهوری از این نمایشگاه از تعدادی از فناوری های مکان محور شرکت‌های دانش بنیان رونمایی شد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...