|
کدخبر: 129028

برای تجربه بازی‌های آنلاین به چه اینترنتی نیاز دارید؟

فناوری برای تجربه بازی‌های آنلاین به چه اینترنتی نیاز دارید؟

اگر اهل بازی با کنسول، موبایل یا کامپیوتر هستید، حتما میدانید که جذاب ترین قسمت هر بازی بخش آنلاین آن میباشد و امروزه اکثر شرکت های بزرگ بازی سازی بیشترین زمان و تمرکز خود را روی این موضوع صرف میکنند. رقابت در فضای آنلاین باعث میشود ساده ترین و بی هیجان ترین بازی ها سرشار از هیجان و جذابیت شوند و اگر تا به حال چنین تجربه ای داشتید مطمئنا متوجه شده اید که مهمترین فاکتور در بازی های آنلاین نوع سرویس اینترنتی است که دریافت میکنید. بنابراین دریافت یک سرویس اینترنت حرفه ای میتواند به شما برای تجربه ای بهتر از انجام بازی های آنلاین ویدیویی کمک کند.

اینترنت گیمینگ

بازی های رایانه ای و کنسول های بازی مدرن پیش نیازهای زیادی برای یک تجربه آنلاین خوب دارند و پهنای باند یکی از آنهاست. اکثر شرکت های اینترنتی خدمات خود را در سطوح مختلف می فروشند ، جایی که هرچه سرعت یا حجم اینترنت بیشتر باشد ، قیمت بالاتری نیز دارد. همان ISP ها ، اما گاهی اوقات با تبلیغات گمراه کننده ، این اشتباه را می کنند که هرچه سرعت اینترنت بیشتر باشد ، نیز بهتر خواهد بود: مشکلی که کاملاً درست نیست و به عوامل دیگر بستگی دارد.

وقتی بازی های آنلاین را تجربه می کنید ، تداوم جریان اطلاعات مهمتر از پهنای باند دریافتی (یا به عبارت دیگر سرعت) است و هدف شما باید از خرید یک سرویس اینترنت ارتباطی بهتر و کیفیتی بالاتر باشد و فقط سرعت بالاتر مشکلات پینگ و تأخیر فعلی شما را حل نمی کند و به عوامل دیگری بستگی دارند. اما این عوامل کدامند؟

زمان تاخیر

لتنسی یا زمان تاخیر مدت زمانی است که برای رسیدن یک سیگنال از فرستنده به گیرنده نیاز است. اما بعضی اوقات این معیار تغییر می کند و به زمان مورد نیاز برای ارسال سیگنال از فرستنده به گیرنده و سپس بازگشت از گیرنده به فرستنده اطلاق میشود. هنگام دانلود یک داده خاص ، به نظر می رسد که ابن اتفاق به صورت آنی رخ داده است. اما سرعت انتقال اطلاعات بسته به روش انتقال متفاوت است. به عنوان مثال ، هنگامی که از خدمات اینترنت مخابراتی (مانند G4 و TD-LTE) استفاده می شود ، سرعت انتقال داده به سرعت امواج رادیویی بستگی دارد و در مورد خدمات فیبر نوری نیز به سیم مسی استفاده شده بستگی دارد.

هر چه زمان تأخیر کمتر باشد ، کیفیت آن سرویس اینترنتی بالاتر است. متاسفانه ، شرکت های تامین کننده ی اینترنت  معمولاً فقط سرعت دانلود را ذکر می کنند و نرخ زمان تأخیر را ذکر نمی کنند. وقتی لتنسی در بازی بالا می رود ، به صورت یک «لگ» ظاهر می شود ، که در واقع یک تاخیر آزار دهنده بین فرمان بازیکن و دستور اجرایی روی صفحه است. لگ باعث می شود که بازی آنلاین شما تصاویر را به صورت مقطعی نمایش دهد ، افت فریم داشته باشد و در کل عملکرد بسیار ضعیفی داشته باشد. اصولاً بازی آنلاین شما در آستانه فروپاشی قرار میگیرد.

آگهی۲

پینگ

"پینگ" نیز اصطلاحی است که بعضاً به غلط بعنوان مترادف لتنسی مورد استفاده قرار می گیرد و گرچه کم و بیش با آن ارتباط دارد ، اما این دو اصطلاح یکسان نیستند. پینگ همان عددی است که در جدول امتیازات بازی در کنار نام شما ظاهر می شود و در حالت عادی ، در ایران ، این رقم بین 80 تا 120 است ، عددی که در واقع سرعت رفت و برگشت داده ها را به میلی ثانیه نشان می دهد. هنگامی که رایانه یا کنسول شما سرور بازی آنلاین را پینگ می کند ، یک درخواست پژواک را به سرور ارسال می کند و در پاسخ  یک سیگنال ICMP (پروتکل کنترل پیام‌های اینترنت) را دریافت می کند. مدت زمان بین ارسال درخواست و دریافت پاسخ ، پینگ شما در بازی بحساب می آید. این بدان معنی است که اگر پینگ شما 80 میلی ثانیه باشد ، 40 میلی ثانیه طول کشید تا داده ها از دستگاه شما به سرور بروند و 40 میلی ثانیه دیگر پاسخ دریافت کنید.

اکنون که درک بهتری از لتنسی ، پینگ و تاخیر داریم ، بیایید معنی آنها را بررسی کنیم. همه ما به دنبال کمترین میزان تأخیر و بهترین تجربه بازی های آنلاین هستیم. در یک دنیای ایده آل ، پینگ شما نباید بیش از 100 میلی ثانیه باشد و هر عددی بالاتر از آن باعث برتری بازیکنان خارجی نسبت به شما میشود. آنها زودتر از شما اطلاعات را دریافت می کنند و گاهی اوقات زودتر از آنکه حتی در خط دید شما باشند ، شروع به تیراندازی به سمت تان می کنند. همانطور که در بالا گفتیم ، پینگ رایج در ایران بین 80 تا 120 میلی ثانیه است ، در حالی که گاهی اوقات شاهد هستیم گیمرهای خارجی با پینگ بین 10 تا 60 به انجام بازی های آنلاین میپردازند. اما دلیل این تفاوت چیست؟

مسیریابی

 در اینجا به مفهوم دیگری به نام "مسیریابی" می رسیم. هر بار که شما بازی را تجربه می کنید ، بسته‌های شبکه به طور مداوم بین دستگاه شما و سرور بازی جابجا می شوند. این بسته ها حاوی اطلاعاتی در مورد تمام کارهایی است که تاکنون در بازی انجام داده اید (تیراندازی ، پیاده روی و مواردی از این دست). ضمنا این بسته های شبکه با سرعت ثابت حرکت می کنند. به این ترتیب هرچه از سرورهای بازی فاصله ی دورتری داشته باشید ، انتقال و بازگشت داده ها بیشتر طول می کشد و پینگ شما نیز بالاتر می رود. به عنوان مثال ، هنگامی که به یک سرور در روسیه متصل می شوید ، بسته شبکه شما ابتدا به اروپا و سپس به روسیه ارسال می شود و پاسخ به اروپا و سپس به شما بازگردانده می شود.

آگهی۳

حجم

شاید جالب باشد که بدانید اگرچه سرعت ذکر شده بر تجربه بازی آنلاین شما تأثیر نمی گذارد ، اما حجم اینترنتتان مسئله مهمتری بحساب می آید. در بازی های مدرن از اینترنت نسبتاً زیادی استفاده می شود ، بنابراین اگر شما یک گیمر حرفه ای هستید که ساعات زیادی از روز را به بازی می پردازد، باید بسته های اینترنتی با حجم بالا را انتخاب کنید.

نتیجه چیست؟

انتخاب اینترنت مناسب تأثیر بسزایی در تجربه شما از بازی ویدیویی شما خواهد داشت. هنگام انتخاب بهترین سرویس اینترنتی، باید به دنبال سرویسی باشید که پینگ پایین، لتنسی پایین و حجم قابل توجهی از اینترنت را در اختیار شما قرار دهد.

شرکت تک نت با پشتیبانی تخصصی و ارائه پهنای باند اختصاصی در ساعات مختلف شبانه روز با توجه به آپدیت های فراوان بازی های ویدیویی سعی دارد نیاز به پینگ و تاخیر پایین کاربران را مرتفع کند و خدمات بهتری را ارائه دهد. عدم پشتیبانی مناسب به گیمرها همیشه یکی از مواردی است که کاربران با آن مواجه هستند. همکاران ما در واحد پشتیبانی با بازی های مختلف آشنا هستند و با علم به این موضوع حساسیت کاربران به دریافت پینگ و تاخیر مناسب را درک میکنند.  

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس اینترنت گیمینگ تک نت وارد سایت ما شوید و  با ثبت اطلاعات خود منتظر تماس همکاران ما باشید و جهت دریافت سرویس مناسب با توجه به نوع بازی و نوع کنسول خود از ما مشاوره بگیرید.

نویسنده: رپرتاژ آگهی

ارسال نظر