|
کدخبر: 138593

تاییدیه تحصیلی گرفتن هم اینترنتی شد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تولید و جهت استفاده دانشجویان در فرآیند ثبت نام در دانشگاه راه‌اندازی شد.

حبیبی گفت: سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تولید و جهت استفاده دانشجویان در فرآیند ثبت نام در دانشگاه راه‌اندازی شد که مزیت این سامانه در ارائه خدمت الکترونیک تاییدیه تحصیلی به‌صورت برخط است و دانشجویان ( و یا هر متقاضی دیگری) می‌توانند بدون مراجعه به هیچ مکانی حتی دفاتر پیشخوان، فرم تقاضای درخواست تاییدیه تحصیلی را تکمیل کرده و پس از پرداخت الکترونیکی ۲۳۰۰ تومان، سامانه کد پیگیری و تاییدیه درخواست را به آنها ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه‌های کشور به عنوان استعلام‌کننده تاییدیه تحصیلی می‌توانند

خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت(GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت(PGSB) دریافت کنند و یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر اینترنت اقدام کنند.

به گفته حبیبی جهت رویت تاییدیه تحصیلی استعلام شونده( متقاضی یا دانشجویان)، کد ملی و کد پیگیری را به سرویس ارائه و تاییدیه تحصیلی را دریافت می‌کند. نهادهای متقاضی جهت دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص دریافت سرویس می‌توانند با شماره ۸۲۲۸۳۰۶۳ دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تماس برقرار کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ فرآیند دریافت تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال ۹۹ بدین شرح است:

۱- دانشجو به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم) به آدرس https: //emt.medu.ir مراجعه و پس از پر کردن اقلام داده ای، یک کد رهگیری دریافت می‌کند.

۲- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می‌تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند.

۳- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می‌تواند پس از مراجعه به آدرس https: //kemt.medu.ir وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت کند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر