|
کدخبر: 135193

مدیرمسئول شرق از رقابت انصراف داد

مهدی رحمانیان مدیر روزنامه شرق نیز انصراف خود را از شرکت در انتخاب نماینده ی مدیران مسئول اعلام کرد. او در بیانیه خود شبهاتی را نسبت به جانب داری معاونت مطبوعاتی و وزارت ارشاد از یکی از نامزدهای این انتخابات مطرح کرده است.

فرهنگ مدیرمسئول شرق از رقابت انصراف داد

در بخشی از بیانیه او آمده است: قبلا گفته بودم که رقابت واقعی فارغ از هر نتیجه‌ای بسیار شیرین و برای مجموعه صنف، امری مبارک است. اما ماجرا آنگاه تأمل برانگیز و ناخوشایند می‌شود که در این انتخابات همان کسی که سوت می‌زند، شوت هم می‌زند....برخی گزارشها از فرآیند انتخابات موجب پرسش‌های مهم و بزرگی هستند که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مجری و ناظر انتخابات باید به آن پاسخ دهد.

هدایت کردن انتخابات به سوی یک نامزد خاص مورد حمایت ارکان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دولتی که با شعار انتخابات قانونمند و آزادی‌های قانونی و دخالت نکردن در امور شهروندان بر سر کار آمده است، قصه پرغصه‌ای است که در سال پایانی عمر آن، دردناک تر نیز جلوه می‌کند.

شنیده‌ها حاکی از ان است که در فرآیند این انتخابات ابتدا از سوی دبیر خانه هیات نظارت مستقر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تعدادی از رسانه‌ها اعلام شده به دلیل عدم انتشار نامنظم نشریات مکتوب و بی‌نظمی در به‌روزرسانی‌های مشخص در رسانه‌های بر خط، مدیران مسئول آنها حق رأی نخواهند داشت اما در آستانه انتخابات به آنها اعلام شد مشکل انتشار نامنظم آنان را حل خواهند کرد و حق رأی نیز به آنها داده خواهد شد در صورتی که به کاندیدای مورد نظر آنها رأی بدهند.

همچنین گفته شده است در پی این پیشنهاد کارکنان وزارت ارشاد و دبیر خانه هیات نظارت نیز در گفت‌وگو با برخی مدیران مسئول، به طور غیر مستقیم خواستار رأی دادن به نامزدی خاص شده‌اند....
 

بیشتر بخوانید:

رحمانیان: دولت تحمل یک عضو مستقل صنفی را ندارد

وزارت ارشاد به شائبه‌های انتخابات نماینده مدیران مسئول بی‌اعتنایی نکند
 

سامانه اخذ آرا نیز همچنان ساز و کار بسیار مبهمی دارد. گفته می‌شود در این سامانه، بر خلاف اصول اولیۀ رأی گیری معلوم می‌شود چه کسی به کدام نامزد رأی داده است.

در ساعات پایانی رأی‌گیری با توجه به مشخص بودن تعداد آرای کاندیدای مد نظر دبیرخانه، با برخی مدیران مسئول تماس گرفته شده و از آنان درخواست شده چون نامزد مذکور فقط چند رأی تا به حد نصاب رسیدن نیاز دارد، از این فرصت استفاده کرده و آرای خود را به نام وی ثبت کنند تا کار در همین مرحله اول تمام شود! اگر این موضوع صحت داشته باشد باید گفت انتخابات از معنا تهی شده است.

در عین حال تخلفاتی نظیر ثبت چند ده رأی با یک‌ای پی که نشان از تجمیع آرا به سود یک فرد دارد و همینطوردادن شماره تلفن مدیران مسئول رسانه‌ها به یک نامزد در جای خود مایه شگفتی و تأسف است.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...