|
کدخبر: 122840

آموزش و پرورش نیازمند به روزرسانی نیرو

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در شورای تخصصی تحول و نوسازی نظام آموزشی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: ساماندهی نیروی انسانی یک گام بلند در اجرای سند تحول است.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه این جلسه بابیان اینکه دستور اول این جلسه مسئله نیروی انسانی وزارت آموزش‌وپرورش بود اظهار کرد: معلم در نظام تعلیم و تربیت جانشین همه نداشتن‌ها و جبران‌کننده همه کاستی‌هاست.

وی اضافه کرد: اگر یک مدرسه با امکانات کافی نداشته باشیم و یک معلم باصلاحیت داشته باشیم قادر خواهیم بود که اهداف خود را پیش ببریم و اگر معلم دارای توانمندی لازم نباشد قطعاً به اهداف خود نخواهیم رسید.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: ما متعهد هستیم که سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را اجرایی کنیم و برای اجرای آن ساماندهی نیروی انسانی یک گام بلند محسوب می‌شود.

وی افزود: در موضوع نیروی انسانی هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی باید به وضعیت قابل قبولی برسیم و در سال‌های اخیر روش‌های متعددی را برای جذب نیروی انسانی به کار گرفته‌ایم و آثار و تبعات هرکدام از این روش‌ها مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و چارچوبی برای دستیابی به کیفیت در نیروی انسانی مشخص شد که در دستور کار شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار خواهد گرفت و پس از تصویب اجرایی خواهد شد

 

 

منبع: رکنا

ارسال نظر