|
کدخبر: 121874

دانش آموزان کدام مناطق به شبکه شاد دسترسی ندارند؟

در منطقه محروم شمال سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از معلمان و دانش آموزان به شبکه شاد دسترسی ندارند.

فرهنگ دانش آموزان کدام مناطق به شبکه شاد دسترسی ندارند؟

با بازگشایی مدارس و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش در خصوص تدریس حضوری و مجازی دانش آموزان، آواری از مشکلات بر سر معلمان و محصلان در شمال استان سیستان و بلوچستان خراب شده است.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که معلمان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند عدم دسترسی به گوشی هوشمند است که با توجه به تدریس غیر حضوری در هفته نمی‌توانند از آن بهره‌ای ببرند.

با افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند و اعلام آموزش و پرورش به تدریس حضوری و غیر حضوری این امر برای معلمان و دانش آموزان با معضل جدی رو به رو شده است.

گوشی هوشمند معضلی در مناطق محروم

در همین رابطه یکی از معلمان حوزه سیستان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: من بیش از یک دهه است که در مدارس غیرانتفاعی مشغول به خدمت هستم و همواره با مشکلاتی از قبیل حقوق کم، نبود بیمه و... در این مدارس رو به رو بوده ام.

وی افزود: از این رو با توجه به بازگشایی مدارس و همچنین استفاده معلمان از شبکه شاد، این امر برای بنده وجود ندارد تا بتوانم گوشی هوشمند تهیه کنم.

این معلم سیستانی بیان کرد: مدرسه به من اعلام کرده است که اگر نتوانید گوشی هوشمند تهیه کنید دیگر نمی‌توانید برای تدریس حضور پیدا کنید و به نوعی عذر من را در این مدرسه خواسته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: حداقل قانونی بگذارند تا از حقوق ۴۰۰ هزار تومانی ما مبلغی ماهانه کم شود تا بتوانیم به صورت اقساط یک گوشی هوشمند تهیه کنیم.

یارانه تنها درآمد خانواده‌های بی‌بضاعت

محمودی یکی از مادران دانش آموزان سیستانی در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: هزینه خرید یک گوشی هوشمند به اندازه مخارج دو ماه یک خانواده سیستانی است.

وی افزود: برخی از خانواده‌ها با یارانه روزگار می‌گذرانند در حالی که برای گوشی‌های هوشمند باید مبلغی بالای سه الی چهار میلیون هزینه کنیم.

این مادر سیستانی بیان کرد: اگر مدارس بتوانند این معضل را برای دانش آموزان بی‌بضاعت حل کنند، می‌توانیم به تحصیل فرزندانمان امیدوار باشیم در غیر این صورت آنها از کتب درسی عقب خواهند افتاد.

وی گفت: بیشتر دانش آموزان در مناطق محروم زابل به اینترنت و تلفن هوشمند دسترسی ندارند که خرید این اقلام هزینه تحصیل را برای دانش آموزان گران تر از قبل کرده است.

۱۰ هزار دانش آموز در زابل به شبکه شاد دسترسی ندارند

فرزاد نامجو رئیس آموزش و پرورش شهرستان زابل در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: هیچ قانونی برای منع حضور معلمان غیر دولتی که گوشی هوشمند ندارد در مدارس وجود ندارد.

وی افزود: احتمالا مدرسه‌ای که عذر معلمان غیر دولتی را به بهانه گوشی هوشمند می‌خواهند مشکل دیگری با آنها دارند و گرنه این قانون اصلا وجود ندارد.

نامجو بیان کرد: بسیاری از دانش آموزان در زابل هم به شبکه شاد دسترسی ندارد و این امر دلیلی برای ارائه عدم تحصیل آنها نیست راه‌های بسیاری برای تدریس معلمان وجود دارد که باید از آنها بهره برد.

رئیس آموزش و پرورش زابل اظهار کرد: ۱۰ هزار دانش آموز در شهرستان زابل به شبکه شاد دسترسی ندارند.

وی بیان کرد: بیش از ۴۰ هزار دانش آموز در زابل مشغول به تحصیل هستند که بخش بزرگی از آنها به این شبکه دسترسی ندارند که وزارت آموزش و پرورش در این خصوص در حال برنامه‌ریزی است تا این دانش آموزان هم بتوانند همانند سایر افراد به شبکه شاد دسترسی پیدا کنند.

 

 

منبع: عصر هامون
  • محمد ارسالی در

    معلمانی مثل حقیر که 28 سال سابق کار دارند 3 فرزند دارند فرزند بیمار لاعلاج خون و مغز استخوان دارند ولی گوشی هوشمندموبایل که بتوانند در شبکه شاد فعالیت کنند را از قلم انداخته اید

ارسال نظر