|
کدخبر: 186435

فوری/ لاستیک سنگین کمیاب شد

مدیر دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت گفت: در لاستیک‌های سیمی سنگین نیاز کشور یک میلیون و ۱۰۰ هزار حلقه است و برای خودکفایی ۶۰۰ هزار حلقه کمبود تولید داریم.

صنعت فوری/ لاستیک سنگین کمیاب شد

محسن صفدری مدیر دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت درباره میزان تولید لاستیک در سال گذشته گفت: ما در کشور ۱۱ واحد صنعتی تولید کننده تایر و تیوپ با ظرفیت اسمی تولید ۴۵۰ هزار تن در سال داریم. این واحدها حدود ۳۰۰ هزار تن تولید واقعی دارند و بر اساس مجوز‌های صادره از وزارت صمت ۱۵ هزار اشتغال در این صنعت داریم.

او ادامه داد: در کل منطقه‌ای که ایران در آن قرار گرفته حدود ۲۷ واحد صنعتی تولید کننده تایر وجود دارد و این به معنای سهم ۴۱ درصدی ایران در کارخانجات تولید تایر در منطقه است. در کل دنیا ۵۱۰ تولید کننده لاستیک وجود دارد و این آمارها نشان می‌دهد کشور ما نقش زیادی در تولید لاستیک در دنیا دارند اما هنوز راه زیادی برای توسعه صنعت تایر داریم.

صفدری با تاکید بر این که هنوز نیاز کشور به طور کامل در تولید تایر برطرف نشده است، گفت: در لاستیک‌های سیمی باری و اتوبوسی نیاز کشور یک میلیون و ۱۰۰ هزار حلقه است که تولید داخل آن به یکی از واحدهای تولید لاستیک با تولید ۳۰۰ هزار تن محدود می‌شود. واحد دیگری هم با ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار حلقه در سال احداث شده است. در مجموع امروز حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار حلقه لاستیک در کشور کمبود داریم. لاستیک و تایر اتوبوسی سیمی یا اصطلاحا رادیال جزو اولویت‌های سرمایه گذاری ماست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...