|
کدخبر: 139864

نظافت کارخانه ها به چه نحو است؟

نظافت کارخانه ها امروزه بر خلاف گذشته با استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی انجام می پذیرد. استفاده از دستگاه های تخصصی و حرفه ای در نظافت علاوه بر اینکه کیفیت نظافت را بالا می برد،‌ موجب افزایش سرعت و کارایی نیز می شود.

صنعت نظافت کارخانه ها به چه نحو است؟

نظافت صحیح و به موقع محیط های صنعتی می تواند ایمنی را بالا برده و از خطرات احتمالی سقوط و یا لیز خوردن جلوگیری می گردد. نظافت صحیح و به موقع خط تولید و انبار ها می تواند در کیفیت محصولات تولید شده نیز بسیار تاثیر گذار باشد. برای نظافت مدرن کارخانه در اینجا به سه رده از دستگاه های نظافت صنعتی اشاره شده است که به طور کامل توضیح داده خواهند شد.

شرکت ابراهیم ارائه دهنده انواع دستگاه های نظافت صنعتی می باشد که برای محیط های مختلف راهکار و دستگاه های متناسب با محیط ارائه می نماید. برای دریافت هرگونه مشاوره می توانید با مراجعه به سایت ebrahimco.com و یا تماس با ۸۷۱۸۴-۰۲۱با کارشناسان ارتباط برقرار نمایید.

شستشوی سطح زمین با استفاده از زمین شوی حرفه ای

نظافت سطح زمین در هر زمان و مکانی اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند بر بهداشت کلی محیط تاثیر پر رنگی داشته باشد. با توجه به این که در یک فضای پر رفت و آمد قدم های زیادی بر روی سطح برداشته می شود، آلودگی از طریق کف کفش ها به سایر بخش ها منتقل خواهد شد.  بنابراین هر چه سطح زمین تمیز باشد میزان کمتری از آلودگی به وسیله کفش ها جا به جا می گردد. راهکار موثر و عالی برای برقراری پیوسته تمیزی در محیط های مختلف بهره مندی از اسکرابر صنعتی می باشد؛ این دستگاه که با نام های زمین شوی صنعتی یا کف شوی صنعتی نیز شناخته می شود، ماشین مکانیزه نظافت صنعتی است که سطوح سخت مانند سنگ، سرامیک، اپوکسی، بتن، موزائیک و ... را به شکلی کاملا حرفه ای شستشو داده و خشک می کند.

نحوه عملکرد دستگاه اسکرابر صنعتی

دستگاه نظافتی اسکرابر صنعتی ساختاری مهندسی شده دارد و در عین حال کاربران با هر سطح از دانش و توانایی می توانند به کار با آن بپردازند. اسکرابر صنعتی از سیستم برس زنی (شستشو)، سیستم مکش (خشک کن) و مخازن جداگانه آب تمیز و کثیف تشکیل شده که عملکردی هماهنگ و بی نظیر دارند به شکلی که سطوح کف را هم زمان شستشو داده و خشک می کند. در حال حاضر دستگاه اسکرابر صنعتی عنصری جدایی ناپذیر از مراکز تجاری، صنعتی و ... بوده و حتی هنگام طراحی و ساخت سازه ها فضایی برای نگه داری زمین شوی صنعتی در نظر گرفته می شود. زمانی که برس یا برس های دستگاه شروع به چرخش می کند آب یا محلول شوینده از مخزن آب تمیز بر روی زمین پاشش شده و گرد و غبار و آلاینده های عمیق و تثبیت شده را از میان بر می دارد و هم زمان با آن لاستیک تی تعبیه شده در انتهای دستگاه آب مصرف شده و آلودگی های جدا شده را جمع آوری کرده و به وسیله موتور وکیوم و شلنگ مکش به مخزن آب کثیف می فرستد.

مخازن مستقل از هم

شستشوی مکانیزه یا دستگاه اسکرابر صنعتی علاوه بر این که آلودگی ها را به طور کامل از سطح زمین جدا می سازد، از باقی ماندن آن ها در محیط و انتشار دوباره جلوگیری به عمل می آورد. مواد جمع آوری شده به مخزن آب کثیف انتقال یافته و درون آن باقی می ماند و به دلیل آن که نسبت به مخزن آب تمیز کاملا مستقل است، آب آلوده هرگز به چرخه شستشو راه پیدا نمی کند. در روش شستشو با اسکرابر صنعتی برخلاف روش سنتی یعنی استفاده از سطل و تی، آلودگی به طور کامل از محیط حذف شده و بنابراین سطح بهداشت و تمیزی محیط به میزان قابل توجهی بهبود و ارتقا می یابد.

نظافت۲

نظافت خط تولید و انبار با جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی یکی از شناخته شده ترین و کاربردی ترین تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی است که محیط های صنعتی و نیمه صنعتی از مزایای آن بهره برده و در حقیقت چالش ها و مشکلات نظافتی در ظاهر حل نشدنی، به این طریق از میان برداشته می شوند. جاروبرقی صنعتی در مقایسه با جاروبرقی های متداول خانگی و تجاری بسیار قوی تر، با دوام تر و مستحکم تر می باشد و قادر است آلاینده های سخت و سنگین با چگالی بالا را مکش کرده و درون مخزن خود نگه دارد.

ساختار جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی از بدنه و شاسی تمام فولادی با پوششی از رنگ اپوکسی ساخته شده اند و به این ترتیب با شرایط کاری دشوار محیط های صنعتی و نیمه صنعتی سازگاری دارند. همه دستگاه های جاروبرقی صنعتی به سیستم فیلتراسیون قدرتمند و سیستم نظافت فیلتر یکپارچه مجهز هستند و کاربران به راحتی می توانند در پایان کار سیستم نظافت فیلتر را به صورت دستی یا اتوماتیک فعال نموده تا گرد و غبار چسبیده به فیلتر از آن جدا شده و به داخل مخزن فرو ریزد.

مواد قابل جمع آوری

هر یک از دستگاه های جاروبرقی صنعتی دارای ویژگی ها و کاربردهای مخصوص به خود هستند اما به طور کلی گرد و خاک، آب، مواد پودری، براده چوب، تراشه فلزی و در موارد خاص مواد انفجاری، گرد و غبار سمی، مواد روغنی و سایر پسماندها و ضایعات صنعتی به وسیله این دستگاه قابل جمع آوری هستند. بر اساس نوع ماده ای که باید مکش شود و بر اساس شرایط محیطی امکان تغییر و تعویض تجهیزات مکنده صنعتی مانند فیلتر، نازل، لوله خرطومی، پارویی و مخزن، وجود دارد.


 

نظافت۳

نظافت سطوح مختلف در بخش های اداری و کارخانه

ترولی نظافتی یکی از پرکاربردترین تجهیزات است که برای نظافت محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت این تجهیزات پیشرفته ترین ابزارهای نظافت دستی هستند که در هر شرایط و محیطی امکان بهره مندی از آن ها جهت تی کشی، گردگیری و حمل ابزار نظافت، وجود دارد. ترولی نظافتی که در میان بسیاری از افراد با عنوان تی شور شناخته می شود، در محیط هایی مانند مجتمع های تجاری، اداره ها و شرکت ها، انبارها، سالن های ورزشی، مدارس و دانشگاه ها، رستوران، تالار، کافی شاپ، هتل و ... کاربرد دارد و امور نظافتی را آسان می گرداند.

ساختار و ویژگی های ترولی

یکی از مهم ترین ویژگی های برجسته و منحصر به فرد انواع ترولی وجود دو سطل مجزا برای نگه داری آب تمیز و کثیف و هم چنین سیستم آبگیر می باشد که یک تفاوت بزرگ میان این تجهیزات و سطل و تی های سنتی است. سطل و تی های سنتی تنها آلودگی های موضعی را در محیط پخش می کنند و نقشی در ارتقای بهداشت و تمیزی ندارند. در حالی که ترولی های مدرن در عین دارا بودن سادگی و سهولت کاربری، عملکرد بالایی در بهبود بخشیدن به سطح بهداشت و پاکیزگی محیط دارند، چرا که استفاده از دو محفظه جداگانه برای حمل آب تمیز و آب کثیف اجازه نمی دهد آب آلوده دوباره بر روی سطح پراکنده شود. از طرفی سیستم های آبگیر با فشردن الیاف تی، آب آلوده و اضافه را از تی خارج نموده و از باقی ماندن رطوبت زیاد بر روی زمین جلوگیری به عمل می آورد.

انواع ترولی نظافتی

به منظور ایجاد سازگاری بیشتر ترولی نظافتی با محیط های گوناگون و امکان استفاده چند جانبه از آن ها، انواع مختلفی از ترولی طراحی و به بازار ارائه شده اند. انواع ترولی نظافتی با ظرفیت ها و کارایی های مختلف که متناسب با وسعت محیط و میزان رفت و آمد انتخاب می شوند، پاکیزگی را به محیط باز می گردانند به طوری که مدل های بزرگ تر و پیشرفته تر از قابلیت حمل مواد شوینده و سایر ابزارهای نظافتی نگهداری کیسه زباله زباله برخوردار هستند.


 

نظافت۴

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر