|

بخوانید :

کدخبر: 233165

رایزنی برای ورود فناوری به معادن تجلی

هومن تفضلی مدیرعامل شرکت سپهر تجلی ایرانیان: برای ورود فناوری به معادن تجلی در حال رایزنی با شرکت‌های دانش بنیان بخش حفاری و معدنی هستیم.

صنعت و معدن رایزنی برای ورود فناوری به معادن تجلی

شرکت سپهر تجلی ایرانیان از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت تجلی و فعال در حوزه کشف، استخراج و بهره برداری معادن است. اولین ماموریت شرکت مذکور بهره برداری از معدن گلندرود می‌باشد.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی سپهر تجلی ایرانیان در حاشیه بازدید از پارک فناوری پردیس با اشاره بر لزوم استفاده از فناوری‌های جدید در حوزه معدن بیان کرد: در حال حاضر و در حوزه معدن گلنرود از مشاوره کارشناسان خارجی بهره گرفته ایم و در زمینه استخراج نیز با چند شرکت دانش بنیان در حال مذاکره برای خرید دستگاه‌های حفاری تونلی، بارگیری و استخراج هستیم.

وی افزود: استفاده از فناوری‌ها و روش‌های جدید در حوزه معدن از الزامات ما است و اگر بخواهیم با همان روش‌های گذشته فعالیت کنیم همان نتایج گذشته را به دست می‌آوریم، به همین دلیل در بحث استخراج معدن گلنرود از کمک کارشناسان کشور‌هایی کمک گرفتیم که بیشترین تجربه را در این حوزه دارند.

تفضلی با بیان اینکه در این بخش تنها به خارجی‌ها تکیه نکرده ایم تصریح کرد: خوشبختانه شرکت‌های دانش بنیان ما در زمینه طراحی دستگاه‌های حفاری تونلی، بارگیری و استخراج به دستاورد‌های خوبی رسیده اند که ما این دستگاه‌ها را از نزدیک بررسی کرده ایم و در حال مذاکره برای استفاده از فناوری‌های داخلی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سپهر تجلی بازوی معدنی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات است گفت: فعالیت‌های سپهر تجلی در حوزه اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن محدود به معادن گلنرود نخواهد ماند و ما در برنامه‌های آتی و در معادن دیگر نیز قصد داریم از فناوری و نوآوری‌های حوزه معدن بهره ببریم.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...