کدخبر: 107395

مدیرعامل هلدینگ ماهان:

توسعه رفتارها و بهبود محیط کار، از عوامل اصلی تحقق جهش تولید هستند

مدیرعامل شرکت گسترش صنایع ومعادن ماهان به مناسبت روز صنعت و معدن گفت: توسعه رفتارهای تولیدگرایانه وایجاد زیرساخت‌های مناسب ازعوامل اصلی تحقق جهش تولید هستند.

صنعت و معدن توسعه رفتارها و بهبود محیط کار، از عوامل اصلی تحقق جهش تولید هستند

صادق جاهدخطیبی خاطرنشان ساخت: امروز مدیران و سیاستگذاران اقتصاد کشور باید به این مهم که اصلی‌ترین خواست رهبرمعظم انقلاب اسلامی است، توجه کامل داشته باشند و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که فضا برای تولید بیشتر و کارآفرینی مهیا شود.

وی همچنین بر ضرورت حذف رفتارهای ضد کارآفرینی وضد تولید در محیط کار تاکید کرد و افزود: تحقق جهش تولید دربخش صنعت ومعدن زمانی حاصل می‌شود که شرایط فعالیت بخودی خود از سوی تصمیم گیران فراهم شده باشد وموانع پیش روی کارآفرینان برداشته شود.

جاهدطیبی ادامه داد: اکنون موانع مهمی بر سرراه توسعه و کارآفرینی وجود دارد که مهم‌ترین آن نداشتن شناخت ازمنابع داخلی و فرصت‌های آماده است. به عنوان مثال ایران یکی از ۱۵ کشور جهان به لحاظ دارا بودن ذخایر غنی و متنوع‌ترین منابع معدنی است اما به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها و بعضا سوء مدیریت، از این منابع خدادادی به خوبی استفاده نشده است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که مولفه‌های مهم و اصیل دراقتصاد و صنعت که همانا فرصت سازی، تببین مسیر برای تولید و کارآفرینی، ایجاد انگیزه در کارآفرینان، استفاده بهینه از منابع و... محقق نشود، تحقق شعار امسال به خوبی محقق نخواهد شد و این فرصت متعالی از بین خواهد رفت.

هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان (سهامی عام) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری گروه مالی گردشگری، باهدف سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های تخصصی حوزه صنعت و معدن کشور تاسیس شده است.

دهم تیرماه در تقویم کشور به نام روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.

 

ارسال نظر