|
کدخبر: 328488

بیوگرافی امیرحسین قاضی زاده هاشمی| رئیس بنیاد شهید وارد میدان شد

لیست نهایی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد. امیرحسین قاضی زاده هاشمی یکی از ۶ نامزد تایید صلاحیت شده است که در این گزارش نگاهی به بیوگرافی آن خواهیم داشت.

سیاست

با درگذشت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست‌ جمهوری، سید‌امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت و ثبت‌نام خود را انجام داد و امروز در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شد.

قاضی-زاده-هاشمی-دو

بیوگرافی سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی

وی در ۲۵ فروردین سال ۱۳۵۰ در شهر فریمان از توابع استان خراسان رضوی به دنیا آمد. وی متخصص گوش و حلق و بینی است. قاضی‌زاده هاشمی در سال ۱۳۸۶ از حوزه انتخابیه مشهد توانست به دوره هشتم مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند. او در دوره‌های نهم، دهم و یازدهم نیز از همین حوزه انتخابیه به مجلس راه پیدا کرد. او از اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری است و در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ سخنگوی آن بود. قاضی‌زاده هاشمی در دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، دبیر هیئت رئیسه مجلس و در دوره یازدهم، تا خرداد ۱۴۰۰ نایب رئیسی اول مجلس را بر عهده داشت. او پسرعموی سید حسن قاضی‌زاده هاشمی (وزیر سابق بهداشت) و برادر سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی (نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی) است.

سوابق حرفه‌ای و اجرایی

سوابق سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی به شرح زیر است:

حوزه پزشکی

پزشک و متخصص گوش، حلق و بینی: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی تحصیلات خود را در رشته پزشکی انجام داده و تخصص خود را در زمینه گوش، حلق و بینی (ENT) کسب کرده است. او به عنوان پزشک و متخصص در این زمینه فعالیت کرده و تجربه‌های گسترده‌ای در حوزه پزشکی دارد.

حوزه سیاسی

۱. نماینده مجلس شورای اسلامی: او به عنوان نماینده مردم مشهد و کلات در نهم، دهم و یازدهمین دوره‌های مجلس شورای اسلامی فعالیت کرده است.

۲. نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی: در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، قاضی‌زاده هاشمی به عنوان نائب رئیس اول انتخاب شد و در این سمت فعالیت کرد.

۳. دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی: او نقش مهمی در جبهه پایداری انقلاب اسلامی، یکی از جریان‌های اصولگرای کشور، ایفا کرده و به عنوان دبیر کل این جبهه فعالیت داشته است.

قاضی-زاده-هاشمی-یک

فعالیت‌ ها

قانون‌گذاری: به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی، قاضی ‌زاده هاشمی در تدوین و تصویب قوانین مختلف نقش داشته است.

نظارت بر دولت: او به عنوان عضو مجلس، نقش نظارتی بر عملکرد دولت و نهادهای اجرایی داشته است.

فعالیت‌های حزبی: به عنوان دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی، او در سازماندهی و هدایت فعالیت‌های این حزب سیاسی نقش داشته و همچنین هم‌اکنون عضو شورای مرکزی حزب اسلامی قانون است.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها