|
کدخبر: 316159

رهبر انقلاب/انتخابات/رهبری

انتخابات جلوی دیکتاتوری و اغتشاش در کشور را می‌گیرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: بعضی‌ها در مورد لزوم انتخابات، اشکال‌تراشی می‌کنند و دلسرد می‌کنند و توجه ندارند که اگر انتخابات در کشور نباشد، یا دیکتاتوری می‌شود یا هرج و مرج و ناامنی.

سیاست انتخابات جلوی دیکتاتوری و اغتشاش در کشور را می‌گیرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از مردم استان‌های کرمان و خوزستان با اشاره به لزوم روشن شدن اصل منطق انتخابات در جمهوری اسلامی اظهار کردند: دو کلمه جمهوری و اسلامی، هر دو وابسته به انتخابات هستند؛ جمهوری، یعنی مردم‌سالاری و حاکمیت کشور به دست مردم و هیچ راهی جز انتخابات برای دخالت مردم در حاکمیت وجود ندارد.

ایشان افزودند: بعضی‌ها در مورد لزوم انتخابات، اشکال‌تراشی می‌کنند و دلسرد می‌کنند و توجه ندارند که اگر انتخابات در کشور نباشد، یا دیکتاتوری می‌شود یا هرج و مرج و ناامنی. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: آن چیزی که جلوی بروز دیکتاتوری، هرج و مرج، ناامنی و اغتشاش در کشور را می‌گیرد، انتخابات است.

مردم با انتخابات می‌توانند حاکمیت ملی را تامین کنند 

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: انتخابات، مسیر صحیحی است که مردم می‌توانند با آن، حاکمیت ملی و مردم‌سالاری و جمهوریت را در کشور تأمین کنند.

ایشان با بیان اینکه انتخابات در کشور تحول ایجاد می‌کند افزودند: بعضی‌ها اسم تحول را می‌آورند و اظهار طرفداری از تحول می‌کنند اما عملاً  آن چیزی که مقدمه حتمی تحول است یعنی انتخابات، مورد بی‌اعتنایی آنان قرار می‌گیرد.

انتخابات، پایه تحول در کشور است 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: با انتخابات می‌توان در کشور تحول ایجاد کرد؛ صاحبان دیدگاه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می‌خواهند به نفع دیدگاه سیاسی یا فرهنگی یا اقتصادی خودشان تحول ایجاد کنند که راهش آن است که با انتخابات، اعم از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، ریاست‌جمهوری یا شوراها کسانی را که با آن فکر سیاسی و جهت‌گیری سیاسی یا اقتصادی یا فرهنگی آن‌ها همراه هستند، سر کار بیاورند که این تحول می‌شود؛ در واقع انتخابات، پایه تحول است.

برای برطرف‌شدن مشکلات، باید در انتخابات شرکت کنیم 

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: بعضی‌ها مردم را از انتخابات دلسرد می‌کنند که این کاری غلط، اشتباه و به ضرر کشور است؛ به ضرر فلان شخص و آدم نیست بلکه به ضرر کشور است. ایشان ادامه دادند: بعضی‌ها برای آنکه مردم را از انتخابات دلسرد کنند، مدام مشکلات کشور را جلوی چشم می‌آورند؛ اگر مشکلات وجود دارد، راه‌حل مشکلات چیست؟ راه‌حل مشکلات، انتخابات است؛ اتفاقاً برای آنکه مشکلات برطرف شود، باید در انتخابات شرکت کنیم.

هیچ کسی بین رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس تفاوتی نمی‌گذارد

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین گفتند: در دنیا هیچ کسی بین رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس تفاوتی نمی‌گذارد؛ همه می‌دانند که این‌ها یکی هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آمریکا، بی‌شرمانه قطعنامه شورای امنیت برای قطع بمباران و آتش‌بس در غزه را وتو می‌کند؛ این‌ها با همدیگر فرقی ندارند و یکی هستند؛ یعنی آمریکا در ریختن بمب روی سر کودکان، زنان، بیماران، افراد پیر و مردم بی دفاع با اسراییل، دارد همدستی می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: آبروی آمریکا رفت و نقاب از چهره تمدن غربی در این حادثه افتاد؛ پیروزی بزرگ ملت فلسطین در این است که غرب، آمریکا و ادعاهای دروغین حقوق بشری را بی‌آبرو کردند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها