|

بخوانید :

کدخبر: 288469

ترامپ و بایدن عامل پیشرفت هسته ای ایران

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی سیاست‌های ترامپ و بایدن را عامل پیشرفت سریع برنامه هسته‌ای ایران دانست.

سیاست ترامپ و بایدن عامل پیشرفت هسته ای ایران

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با انتشار پیامی توئیتری به گزارش روز گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران واکنش نشان داد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود ادعا کرده است که نمونه‌برداری در تاریخ ۲۲ ژانویه ( ۲ بهمن) در ایران وجود ذرات اورانیوم غنی‌سازی شده با خلوص ۸۳.۷ درصد را نشان می‌دهد.

همچنین در این گزارش ادعا شده است که ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده در ایران به ۱۸ برابر حد تعیین شده در برجام رسیده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تخمین زده است که تا ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) میزان ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده ایران در همه سطوح غنی‌سازی به ۳۷۶۰.۶ کیلوگرم رسیده باشد.

اولیانوف در پیام خود نوشت: سیاست‌های ترامپ و بایدن در قبال تهران، محرک اصلی توسعه سریع برنامه هسته‌ای ایران است. در واقع واشنگتن فقط می‌تواند در این خصوص به خود "تبریک" بگوید. هیچ درسی آموخته نشد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی‌ سازمان انرژی اتمی ایران پیش از این در رابطه با ادعای غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم توسط ایران بیان کرده بود: وجود ذرات با غنای بالا در هر یک از روندهای غنی‌سازی امری طبیعی است. به عنوان مثال در روند غنی‌سازی اورانیوم تا غنای ۲۰ درصد اورانیوم ۴۷ درصد هم دیده می‌شود و در روند تولید اورانیوم ۶۰ درصد اورانیوم با غنای بالاتر هم دیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه «این یک موضوع عادی است و ایران نیازی به پنهان‌کاری چنین موضوعی ندارد» خاطرنشان کرد: ایران تاکنون به غنی‌سازی بالای ۶۰ درصد مبادرت نکرده است.

کمالوندی انتشار چنین اخباری را با اهداف سیاسی و سیاه‌نمایی دانست و گفت: آنچه آژانس با ایران مطرح کرده درباره وجود ذره (particale) از اورانیوم با غنای بالای ۶۰ درصد در محل برداشت محصول از طریق نمونه‌برداری‌های مرسوم و عادی است.

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه در روند غنی‌سازی حائز اهمیت است محصول و تولید نهایی است که ایران تاکنون برای بالاتر از ۶۰ درصد اقدام نکرده است.

منبع: ايسنا
 • کرامت سلیمی ارسالی در

  حقیقت انقدر با ارزش است که باید ان را در حصاری از دروغها پوشاند. (( وینستون چرچی ل ))


  در اینده ای نزد یک ، شهرهای مهم روسیه از جمله مسکو و است الین گراد توسط موشک و هواپیما مورد حمله قرار خواهد گرفت و روسیه هم نمی تواند هیچ عکس العملی نشان د هد و تلافی کند.
  فقط یک مشکل حل نخواهد شد و ان هم اینکه با بمباران شهرهای روسیه و ناتوانی روسیه در مقابل حمله به شهرهایش، باز هم رسانه ه ا سلاح هسته ای را باور خواهند داشت و باز هم به انتشار اخبار بیهوده در مورد سلاح هسته ای و موضوع برجام ادامه خواهند داد.و توئیت های لاوروف و اولیانوف را منتشر خو اهند کرد

 • کرامت سلیمی ارسالی در

  یکبار سرلشکر جعفری فرمانده سابق سپاه پاس داران ، این نهاد را یک سازمان نظامی متفا وت با سایر ارتشهای دنیا اعلام کردند.
  این یک حقیقت است. 
  تمامی ارتشها ی دنیا مستقیما از پنتاگون دستور می گیرند ، حتی ارتشهای روسیه و چین.
  تفاوت بزرگ سپاه با بقیه ارتشها در استقلال ان م ی باشد .
  راه خاتمه سریع جنگ اوکرای ن اعلام دروغ بودن سلاح هسته ایست. با افش ای این دروغ دیگر چیزی به نام ابرقدرت بلا منازع وجود نخواهد داشت و هیچ کشوری نمی ت واند از در قلدری و زورگویی وارد روابط بن الملل شود.هر کدام از فرماندهان سپاه پاس داران اگر همت به خرج دهند و دروغ بودن سل اح هسته ای را رسانه ای کند ، به سرعت در تمامی رسانه های جهان بازتاب خواهد یافت و سازمانهای نظامی که با سادگی تمام این سل اح دروغین را باور داشتند دیگر انگیزه ای برای ایجاد جنگ نخواهند داشت و خود را باز یچه دست سیاستمداران و دولتمردان فریبکار نخواهند کرد.
  جنگ اوکراین برنده ندا رد و چه بسا به نابودی بخش زیادی از جمعیت دنیا منجر شود.
  به نظر می رسد جنگ اوکراین یک جنگ واقعی نیست و یک بحران ایج اد شده توسط گلوبالیستهاست و کنترل این بح ران نیز در دست خودشان می باشد. و هدف ایج اد یک ساختار جدید در دنیا و همچنین نابود ی بخش زیادی از جمعیت دنیا می باشد.

  در سال  2000  در کنفرانس سیاتل ا قتصاد دانان در انجا اعلام کردند که دنیا کشش فقط دو میلیارد نفر را دارد و بقیه با ید نابود شوند.

  بحران اوکرای ن شروع و اجرای پروژه نابودی انسانها می ب اشد.  

    حواستان باشد ایران در خطر بزرگی قرار دارد . اگر همچنان بی خیال و بی تفاوت باشید بعد از مدتی وضعیتی شبیه اوکراین خواهیم داشت.

  راه نجات وجود دارد اما نیاز به همکاری رس انه ها دارد.

  اما ایا رسانه ها همکاری خواهند کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  

  مخصوصا شما 
  ایا شهامت ورو د به میدان مبارزه برای افشای دروغ بودن س لاح هسته ای را د ارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...