|
کدخبر: 193832

دفاع تمام قد رئیسی از وزرای جوان کابینه

مهم‌ترین دفاعیات سید ابراهیم رئیسی از وزرای پیشنهادی اش در صحن علنی مجلس را در این گزارش دنبال کنید.

سیاست داخلی دفاع تمام قد رئیسی از وزرای جوان کابینه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه علنی امروز (شنبه، ۳۰ مردادماه) مجلس شورای اسلامی که برای بررسی برنامه‌های کلان دولت و وزرای پیشنهادی برگزار شده بود، از وزرای خود دفاع کرد که مهم‌ترین دفاعیات او به شرح زیر هست.

وزارت آموزش‌وپرورش

آقای باغگلی تجربه مربی مهدکودک تا تدریس در دانشگاه را در سوابق خود دارند. مسئله معلمان و فرهنگیان و مسئله معیشتی آن‌ها از دغدغه مورد تأکید ماست. فرهنگیان بدانند طرح رتبه‌بندی معلمان را ما دنبال خواهیم کرد. در مسئله آموزش‌وپرورش مسئله تخصص را در نظر گرفتیم.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

آقای دکتر زارعی پور هم علم و هم دانش و تخصص کافی را دارند و در این مدت در دستگاه قضایی هم کارنامه موفقی داشتند. برنامه ما در وزارت ارتباطات شفاف‌سازی و هوشمند سازی و فعال کردن اقتصاد فضای مجازی است.

وزارت اطلاعات

جناب آقای خطیب هم دانش اطلاعاتی دارند و هم تجربه چندین ساله در وزارت اطلاعات دارند. پیشگیری از فساد و جلوگیری از نفوذ و صیانت از مردم در مقابل از هجمه‌ها از برنامه‌های وزارت ارتباطات است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی

مسئله دانش و تخصص از مؤلفه‌های مورد توجه بوده است. ما وزیر جوانی می‌خواهیم که نظام مالیاتی را اصلاح کند، در سیستم کسب‌وکار مردم تحول ایجاد کند، شفافیت را دنبال کند، ما چهره جوان فساد ستیز می‌خواهیم و این امر را در چهره آقای خاندوزی می‌بینیم.

وزارت امور خارجه

آقای امیر عبداللهیان فردی خوش‌نام در مسئله وزارت خارجه است. توسعه روابط همسایگی و مسئله دیپلماسی اقتصادی از رویکردهای وزارت خارجه است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آقای عین‌اللهی از آدم‌هایی در میدان است و از چهره‌های شاخصی است که حتی در مسئله مبارزه با کرونا می‌تواند نیروها را به خط کند و مدیریت کند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

آقای عبدالملکی، جوان و پاک دست و فساد ستیز است. ایشان معاونت بخش اشتغال در کمیته امداد بودند. ایشان امین رهبر انقلاب در کمیته امداد هستند. آقای عبدالملکی با نخبگی خودشان انشا الله می‌تواند در این وزارت خانه تحول ایجاد کند.

وزارت جهاد کشاورزی

آقای سادات نژاد نسبت به این حوزه کاملاً تسلط دارد. بسیاری از افراد ایشان را به عنوان متخصص در این امر معرفی کردند. ایشان با استفاده از دانش و تخصص می‌تواند این وزارت خانه را اداره کند.

وزارت دادگستری

آقای رحیمی آشنایی کامل با حوزه قضایی دارند و هم آشنایی با مسائل دولت و مجلس.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

آقای امیر آشتیانی ، نیروهای مسلح خوشحال شدند از معرفی ایشان به عنوان وزیر دفاع و هم از چهره‌های خوش‌نام در نیروهای مسلح هستند.

وزارت راه و شهرسازی

آقای رستم قاسمی در قرارگاه خاتم‌کارهای بسیار بزرگی انجام دادند. افراد زیادی در این حوزه افراد زیادی را پیشنهاد کردند. ما دنبال کسی بودیم که وعده دولت برای ساخت یک‌میلیون مسکن در سال را عملی کند که آقای رستم قاسمی آن فرد است

وزارت صمت

آقای فاطمی امین، زمانی که در آستان قدس بود در بخش اقتصادی شفافیت را بر قرار کرد. ایشان در وزارت کشور عملکرد موفقی داشتند.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دکتر زلفی پور هفت سال ریاست یک دانشگاه در سطح کلان را بر عهده داشتند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

از مجموع بررسی‌ها کسی که دارای دانش در این امر بود، آقای دکتر اسماعیلی بود. آقای صفارهرندی گفتند آقای اسماعیلی گزینه خوبی برای وزارت فرهنگ و ارشاد است. اهالی فرهنگ و هنر بدانند آزادی را ما به شما ندادیم. آزادی را شما به ما دادید.

وزارت کشور

دکتر وحیدی، چهره راهبردی است. ایشان کسی که به عنوان جایگاه راهبردی، ایشان می‌تواند وزارت کشور را به نحوی اداره کند که نیازهای کشور را مرتفع کند.

وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری

آقای ضرغامی را همه می‌شناسند، این وزارت خانه را کسی نیاز دارد که سیاست اقتصاد بدون نفت را دنبال می‌کنیم، انشاالله آقای ضرغامی این امر را می‌تواند دنبال کند.

وزارت نفت

آقای مهندس اوجی در تمام ادوار وزارت نفت که ایشان مسئولت داشتند، انسان موفقی هستند و با یک حرکت جهادی می‌تواند حرکتی در وزارت نفت بکند. نسبت به فروش نفت بسیار فروش دارد و نگران فروش نفت نباشید.

وزارت نیرو

در حوزه آب و برق عقب‌ماندگی داریم. اقداماتی که ایشان در حوزه نیروگاهی و سدسازی کرده بسیار بالاست. مدیریت آب و برق در کشور بسیار مهم است.

وزارت ورزش و جوانان

با نام‌آوران ورزش جلسه داشتم، انتقاد داشتند که چرا از درون ورزش معرفی نمی‌کنید؟ از نام‌های مختلفی که به من دادند، آقای سجادی از مدال‌آورانی است که هم دانش و هم تجربه در امر ورزش است.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...