|
کدخبر: 188051

تبریک رئیسی و قالیباف به منتخب مدال آور طلایی المپیک

سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف کسب مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی و شکستن رکورد المپیک را به وی تبریک گفتند.

سیاست داخلی تبریک رئیسی و قالیباف به منتخب مدال آور طلایی المپیک

سید ابراهیم رئیسی در تماس تلفنی با جواد فروغی، کسب مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی و شکستن رکورد المپیک را به وی تبریک گفت.

رئیسی در این تماس ابراز امیدواری کرد سایر ورزشکاران ایرانی هم با افتخارآفرینی، دل مردم ایران را شاد کنند.

رئیس جمهور منتخب همچنین در گفتگو با دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی، از زحمات مربیان تیم ملی تیراندازی و مدیران فدراسیون تقدیر کرد.

همچنین، محمدباقر قالیباف در پیام تبریک خود بابت کسب مدال طلای المپیک ایران در رشته تیراندازی آورده است: کسب مدال طلای المپیک توکیو در رشته تیراندازی برای اولین بار در تاریخ حضور ایران در مسابقات المپیک، مسرت بخش و شادی آفرین بود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این پیام خاطرنشان کرد:‌ اینجانب کسب مدال طلا و شکستن رکورد المپیک در رشته تیراندازی را به ورزشکار قهرمان، پرتلاش و تاریخ ساز جناب آقای جواد فروغی و همه مربیان و همچنین اعضای خانواده ایشان و همه مردم ایران به خصوص اهالی خطه ایلام و شهر دهلران تبریک می‌گویم؛ ان شاء الله این توفیق سرآغاز رشد روزافزون افتخارات ایران اسلامی در این رشته ورزشی باشد.

به گزارش ایرنا، در فینال مسابقات تپانچه بادی ۱۰ متر مردان «جواد فروغی» ملی‌پوش کشورمان با کسب امتیاز ۲۴۴.۸ موفق شد به مقام نخست دست پیدا کند و اولین مدال تاریخ تیراندازی و نخستین مدال کاروان ایران در بازی‌های المپیک توکیو را به دست بیاورد.

فروغی در فینال با عملکردی قابل تحسین از همان ابتدا قدرت خود را به رخ حریفان کشید و توانست فاصله امتیازی خود را با سایر مدعیان حفظ کند تا در نهایت با کسب مدال طلای المپیک به کار خود پایان دهد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...