|
کدخبر: 187679

رضایی از کرخه بازدید کرد

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه از وضعیت سد کرخه در اندیمشک بازدید کرد.

سیاست داخلی رضایی از کرخه بازدید کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این بازدید از نزدیک در جریان وضعیت آب سد کرخه قرار گرفت.

این بازدید میدانی برای بررسی شرایط خشکسالی و حجم مخزن سد و میزان رهاسازی آب برای تامین نیاز پایین دست سد و نیروگاه کرخه صورت گرفت.

مدیرعامل سد کرخه در این بازدید گزارشی از وضعیت آب مخزن سد ارائه کرد.

معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان در جریان بازدید دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از سد کرخه برنامه‌های این مجموعه برای مدیریت وضعیت کنونی را توضیح داد.

علی شهبازی گفت: با افزایش دبی آب شاخه‌های اصلی تغدیه‌کننده تالاب هورالعظیم، جریان آب به مقادیر مطلوب خود رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت جریان آب در رودخانه‌های پایین‌دست سد کرخه اظهار کرد: درحال‌حاضر در تمامی شاخه‌های پایین دست سد کرخه همچنان روند افزایشی جریان آب در رودخانه‌ها ادامه دارد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه جریان شاخه‌های اصلی ورودی به تالاب هورالعظیم به مقادیر مطلوب خود رسیده و همچنان روند افزایشی خود را طی می‌کند.

معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: در شاخه "بستان" به‌عنوان یکی از شاخه‌های اصلی تغذیه‌کننده تالاب هورالعظیم، دبی آب بیش از ۱۱ مترمکعب بر ثانیه و در شاخه «سابله» به بیش از هفت متر مکعب بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

سد کرخه بزرگترین سد خاکی خاورمیانه در شمال خوزستان واقع شده و بخش مهمی از حقآبه تالاب هور العظیم و نیز آب شرب مردم استان خوزستان را تامین می‌کند.

استان خوزستان امسال به دلیل خشکسالی با شروع فصل گرما با تنش آبی مواجه است. سد کرخه نقش مهمی در تامین آب اراضی کشاورزی پایین دست ایفا می‌کند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...