|
کدخبر: 184108

بررسی وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در کشور

وزیر کشور گفت: در حوزه کالاهای اساسی و قیمت‌های عمومی قرار شد دقت بیشتری در این دوره گذر صورت گیرد و خدای نکرده سوء استفاده‌ای صورت نگیرد.

سیاست داخلی بررسی وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در کشور

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان نشست امروز استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران به تشریح مباحث نشست پرداخت و گفت: در این نشست، گزارش استانداران از نحوه برگزاری انتخابات، وضعیت تامین کالاهای اساسی و انتقال تجربیات به دولت آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور با اشاره به تلاش ها و زحمات استانداران، فرمانداران و بخشداران سراسر کشور در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سال جاری، گفت: در این جلسه با توجه به کار عظیم و بزرگی که وزارت کشور، استانداران و همه کارکنان وزارت کشور در همراهی، همکاری و همدلی با بقیه دستگاه های اجرایی اعم از نظامی، امنیتی، انتظامی، صدا و سیما، شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در برگزاری چهار انتخابات در کشور داشته اند؛ از همه این همکاران، تقدیر و تشکر کردیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در نشست امروز آخرین جمع بندی انتخابات را از زبان هر کدام از استانداران داشتیم؛ تصریح کرد: همه این گزارش ها و اقدامات مستند می شود تا در سالها و دوره های بعد انتخابات مورد استفاده قرار گیرد تا پی در پی، انتخابات های بهتری داشته باشیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به مساله مهم قطعی های اخیر برق در کشور اشاره کرد و گفت: موضوع برق یک مساله بسیار مهمی در کشور است و امروز به هر دلیلی از جمله خشکسالی، کاهش نیروگاههای برقی - آبی، افزایش مصرف و گرمای هوا با چالش کمبود برق در کشور مواجه هستیم که موجب شده مردم ما در شرایط مناسبی نباشند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه در این خصوص مقرر شد استانداران با تشکیل کمیته های تخصصی تلاش کنند این موضوع را در استان شان مدیریت کنند؛ تصریح کرد: لازم است زمان بندی های مناسب در نظر گرفته شود و حداکثر امکانات را به کار گیرند تا فشار کمتری به مردم وارد شود.

وزیر کشور با اظهار اینکه متولی و مسئول تامین برق در کشور، وزارت نیرو است؛ گفت: وزارت نیرو تمام تلاش و سعی خود را در تامین برق به خانواده ها می کند ولی این موضوع نیازمند همراهی مردم، دستگاههای مسئول است و در این خصوص وزارت کشور آمادگی کامل برای همکاری دارد.

موضوع تامین کالاهای اساسی از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در نشست امروز استانداران سراسر کشور بود و در این خصوص گفت: در حوزه کالاهای اساسی و قیمت های عمومی قرار شد دقت بیشتری در این دوره گذر صورت گیرد و خدای نکرده سوء استفاده ای صورت نگیرد.

رحمانی فضلی در خصوص وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در کشور هم گفت: طبق گزارش ارائه شده، وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در کشور مناسب است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در دوره گذار از دولتی به دولت دیگر هستیم؛ خاطرنشان کرد: در جلسه امروز پیشنهاد شد همه تجربیات مستند شود و آمادگی های لازم در انتقال این تجربیات وجود داشته باشد.

وی در این خصوص گفت: هر استانداری که در دولت جدید به استان اعزام شد؛ استانداران آمادگی لازم را دارند که تجربیات و همه کارهایی که در استان انجام دادند و به اضافه پیشنهادات در خصوص معرفی زمینه های مختلف سرمایه گذاری را منتقل کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: ما ضمن اینکه تا الان به صورت موثر و فعال کارمان را در انجام مسئولیت های خودمان انجام داده ایم؛ وظیفه خود می دانیم، این وظایف را تا آخر این دولت با دقت، جدیت و با انگیزه بالا انجام دهیم.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله دولت جدید که تا یک ماه آینده مستقر خواهد شد با استفاده از تجربه همه مدیران فعلی به عنوان مشاورینی که آمادگی ارائه مشاوره دارند؛ بتواند در تحقق بخشی به مطالبات مردم و برنامه های خود استفاده لازم را داشته باشد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...