|
کدخبر: 169544

توصیه کرونایی روحانی به مردم

رئیس‌جمهور گفت: مراعات مردم نسبت به پروتکل‌های بهداشتی ۶۱ درصد است و این یعنی می‌خواهیم زمان بیشتری در موج چهارم بمانیم و دیرتر خارج شویم.

سیاست داخلی توصیه کرونایی روحانی به مردم

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله  کرونا اظهار کرد: براساس آمارهای امروز، مراعات مردم نسبت به پروتکل‌های بهداشتی ۶۱ درصد است و این بسیار خطرناک است. این یعنی می‌خواهیم زمان بیشتری در موج چهارم بمانیم و دیرتر خارج شویم.

روحانی گفت: باید با تشدید نظارت‌ها، شاهد نارنجی شدن مناطق قرمز تا پایان هفته باشیم.

روحانی گفت: امشب اولین شب قدر و شب دعا و مناجات مردم است. این شب‌ها بسیار عزیز و گرانقدر است و حتما باید پروتکل‌های بهداشتی را با حداکثر دستورالعمل‌‌ها اجرا شود. حضور در مراسم شب‌های قدر مستحب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی واجب است.

وی با اشاره به استفاده از مراسم شب قدر در منازل ادامه داد: مراسم شب قدر در مناطق قرمز و نارنجی صرفا در فضای باز است. رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۶۱ درصد است که معنی آن این است که بیشتر در این موج بمانیم لذا باید نظارت‌ها را تشدید کرد تا بتوانیم در پایان هفته بسیاری از مناطق قرمز به نارنجی تبدیل شده باشد. 

رئیس جمهور تصریح کرد: واکسن در دنیا تنوع دارد و ممکن است نتیجه آن متفاوت باشد اما واکسن زدن بهتر از واکسن نزدن است. درست است امروز در وین مذاکره می‌کنیم و پیشرفت‌هایی حاصل شده است اما هنوز در تحریم هستیم و هنوز موانع پیش روی ما است. واکسن‌های مختلف از کشورهای مختلف سفارش داده شده است و در حال ورود به کشور است. 

روحانی اظهار داشت: گروه اول یعنی کادر درمان، مدافعان سلامت و کسانی که با آن‌ها همکاری می‌کردند که باید واکسن را دریافت ‌می‌کردند واکسینه شدند. واکسیناسیون سالمندان هم در حال انجام است. ان‌شاالله در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ شرایط بهتر خواهد شد. همه باید تا پایان سال ۱۴۰۰ پروتکل‌ها را رعایت کنند. واکسن زدن معنیش این نیست که طرف مصون شده است. ممکن است ویروس جهش یافته دیگری وارد شود.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...