|
کدخبر: 169402

وزیر اقتصادی دولت گزینه جدید اصلاح طلبان در انتخابات

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: محمد شریعتمداری یکی از گزینه‌های تاثیرگذار جریان اصلاح‌طلب برای انتخابات ۱۴۰۰ است.

سیاست داخلی وزیر اقتصادی دولت گزینه جدید اصلاح طلبان در انتخابات

جهانبخش خانجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره گزینه‌های شاخص اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: اصلاح طلبان چهره‌های شاخصی را دارند و زمینه حضور چهره‌های مناسب باید از ماه‌ها قبل فراهم می‌شد.

خانجانی تصریح کرد: صرف نظر از شخصیت‌های تاثیرگذاری که اصلاح طلبان دارند، نام آنهایی را که بیم عدم تایید صلاحیتشان از سوی شورای نگهبان داریم را مطرح نمی‌کنم، اما افرادی مانند آقای اسحاق جهانگیری، محسن هاشمی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمدرضا عارف، بیژن زنگنه و عباس آخوندی از چهره‌های مدنظر اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ هستند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حضور عباس آخوندی به گذشته ای که در دولت فعلی داشته برای جریان اصلاحات نگران کننده نیست؟ بیان کرد: عباس آخوندی دارای تفکر سیاسی است و جدا از نظراتی که در حوزه مسکن داشت، در حوزه‌های توسعه یافتگی ایده‌های خاصی دارد.

وی در خصوص تمایل اصلاحات برای حضور محمد شریعتمداری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفت: وی یکی از گزینه‌های تاثیرگذار جریان اصلاح طلب و از وزرای کابینه آقای روحانی است که در حوزه‌های شفافیت، جوانگرایی و رفاه اجتماعی فعالیت‌های خوبی داشته و شاخص‌های عملکرد وی در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از امتیاز خوبی برخوردار است و توانمندی بالایی دارد.

خانجانی ادامه داد: علاوه بر او اسحاق جهانگیری هم در هر حوزه‌ای که فعالیت داشته تاثیرگذار بوده و یا آقای محسن هاشمی که اقبال عمومی هم نسبت وی وجود دارد و هم خودش نیز نیروی توانمندی است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: چرخه رسیدن به گزینه نهایی اصلاح طلب‌ها به این صورت است که احزاب افرادی را انتخاب می‌کنند و در دو مرحله این افراد بررسی می‌شوند، در مرحله اول برخی از شخصیت‌ها انتخاب می‌شوند و بعد از آن در مرحله دوم یک یا دو نفر که بیشترین اقبال عمومی و توانمندی را دارند به عنوان گزینه نهایی انتخاب خواهند شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...