|
کدخبر: 168819

نمایندگان مجلس علیه ۹ مقام امریکایی دست به کار شدند + اسامی

تعدادی از نمایندگان مجلس در طرحی می‌خواهند برخی مقامات آمریکایی را تحریم کنند.

سیاست داخلی نمایندگان مجلس علیه ۹ مقام امریکایی دست به کار شدند + اسامی

۴۶ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی با عنوان «تحریم برخی مقامات آمریکایی» را امضا کردند که در نشست علنی ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ به صورت عادی اعلام وصول شد. در این طرح ۹  نفر از شخصیت‌های آمریکایی تحریم شده‌اند که در مقدمه و دلایل توجیهی آن آمده است: «مقامات ایالات متحده آمریکا همواره از طرق مختلف علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و مقامات کشورمان اقدامات نظامی، اطلاعاتی، ضد حقوق بشری و تحریم را به طور مستقیم و یا در پوشش فعالیت‌های اقتصادی. علمی، پزشکی، بیولوژیکی و صنعتی خود انجام داده اند و اقدام نابخردانه و شرم آور مقامات آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد پاسدار شهید قاسم سلیمانی یکی از مصادیق بارز آن‌ها در جنایت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و بشریت است.

رئیس جمهور آمریکا در موارد متعدد مقامات و نهاد‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را به عنوان تروریست معرفی نموده و ایشان را تحریم کرده است. لازم و ضروری است، جمهوری اسلامی ایران مطابق قواعد حقوق بین‌الملل حق اقدام متقابل در برابر این اقدام خصمانه و غیرقانونی رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات این دولت را اعمال کند.

در راستای حفظ عزت و اعتبار جمهوری اسلامی و در اقدامی متقابل در تحریم مقامات و شخصیت‌های ایرانی افراد ذیل که سابقه طولانی در ضدیت علیه ملت ایران دارند، خود و خانوادهشان مادام‌العمر ممنوع‌الورود شوند و هرگونه مبادله تجاری، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مسئولین و مقامات جمهوری اسلامی در هر نقطه از جهان با این افراد ممنوع شود و ضمانت اجرای لازم در این خصوص پیش‌بینی گردد:

۱ -جان بولتون (Bolton.R John) مشاور سابق امنیت ملی آمریکا

۲ -استیو منوشین (Mnuchin Steven) وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا

۳ -تدکروز (Cruz Ted) سناتور و سیاستمدار آمریکایی

۴ -مایک پمپئو (Pompeo Mike) وزیر خارجه آمریکا

۵ -برایان هوک (Hook Brian) نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران

۶-دونالد جان ترامپ (Trump John Donald (رئیس جمهور آمریکا

۷ -جینا شری هسپل (Haspel Cheri Gina) رئیس سازمان سیا

۸-کنت فرنکلین (فرنک) مکنزی جونیور (Jr Mckenzie. F Kennet) فرمانده نیرو‌های آمریکایی

۹ -کریستوفر سی میلر (Miller. C Chirstopher) وزیر دفاع

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...