|
کدخبر: 166206

بنزین ۲۰ هزار تومانی به نفع مردم است

مسعود پزشکیان گفت: اینکه من می‌گویم بنزین ۲۰ هزار تومان شود، به این معنی نیست که دوباره گرانی بر مردم تحمیل شود. اگر صادقانه به مردم گفته شود، مردم خواهند فهمید که بنزین ۲۰ هزار تومانی به نفعشان است.

سیاست داخلی بنزین ۲۰ هزار تومانی به نفع مردم است

مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی که اخیرا قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری رادارد . در گفتگویی تفصیلی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

 در رابطه با موضوع بنزین  اخیراً مطالبی را بیان کردید که حاشیه ساز شده است. توضیحی در این باره بفرمایید.

پزشکیان: اعتقاد من این است که قیمت بنزین واقعی شود. اما برای اینکه اقشار مردم آسیب نبینند، به هر فرد سهم مثلاً بیست لیتر ۲۰ هزار تومانی بدهیم. هزار تومان به او فروخته شود، اما او بتواند مثلاً ۲۰ هزار تومان بفروشد.

معنی این حرف این است آن فردی که در روستاست و چهار فرزند دارد، ماهی حدود یک و نیم میلیون تومان درآمد خواهم داشت. آن کسی هم که یک بچه دارد، و پنج ماشین، تنها ۶۰ لیتر در ماه سهمیه می‌گیرد.

در نتیجه وقتی تورم یا فشاری به وجود می‌آید، مرغ و… گران می‌شود، این فقط سهم بیست لیتریش را برداشته، اما آن آدمی که از ماشین استفاده نکرده، هزینه‌ها برایش جبران می‌شود. در نتیجه به اقشار آسیب‌‌پذیر، آسیبی نمی‌رسد چرا که ما جبران کردیم.

با چهل هزار تومان پول که بیچاره می‌شود. برای اینکه ۴۰ هزار تومان، مابه التفاوت نان و پنیرش نمی‌شود. اما وقتی یک و نیم میلیون به او بدهی، چون بقیه تورم پیدا کردند، مال آن جبران می‌شود.

مثل اینکه مجلس و کمیسیون انرژی چنین طرحی را در دستور کار دارند.

آن‌ها جور دیگری می‌گویند. اگر کل یارانه‌ها در کشور حذف شود ما به راحتی می‌توانیم به تمامی گروه هدف و به ازای هر خانواده مثلاً ۱۰ میلیون تومان پول بدهیم. همه چیز هم گران شود. بعد قاچاق بنزین حذف خواهد شد و دولت به کشاورزان زور نمی‌گوید که گندم کیلویی ۱۰ هزار تومان را به ۴ هزار تومان بخرد. داریم به کشاورز زور می‌گوییم. چرا یک نفر گوسفندش را در عمان می‌فروشد؟ چون در آنجا ۱۲ میلیون تومان از او می‌خرند، اما در اینجا ۲ میلیون تومان قیمت دارد.

اگر بازار آزاد شود، همه با قیمت آزاد می‌‌فروشند و راحت زندگی می‌کنند. روندهای یارانه‌ای به نفع ثروتمندان است. محرومان روز به روز بیچاره‌تر می‌شوند. ما باید کاری کنیم که محرومان مشکل پیدا نکنند، اما به نفع ثروتمندان عمل می‌شود. اکنون زمین، ماشین و باغ گران شده است. آن‌هایی که داشتند، ثروتمندتر شدند و آن‌هایی که نداشتند، فقیرتر شدند. این وضعیت باید به هم ریخته شود.

اینکه من می‌گویم بنزین ۲۰ هزار تومان شود، از این منظر است نه اینکه دوباره گرانی بر مردم تحمیل شود. اگر صادقانه به مردم گفته شود، مردم خواهند فهمید که بنزین ۲۰ هزار تومانی به نفعشان است.

اگر یارانه‌ها حذف شود و هرکس که برق اضافی مصرف می‌کند، از او پول به صورت واقعی گرفته شود، وضعیت بهتر خواهد شد. هر کیلووات برق، ۶۰۰ الی ۷۰۰ تومان است، ۱۰۰ تومان نیست. ما کمبود برق داریم، چون دولت باید مدام یارانه برق بدهد. اکنون ذوب آهن و پتروشیمی‌ها برق ارزان می‌گیرند. این‌ها انصاف نیست. باید کاری بکنیم که اقشار مختلف مردم، زندگی‌شان بچرخد.

یارانه‌ها بیشتر به کسانی می‌رسد که علیه انقلاب حرف می‌زنند و ما را قبول ندارند، تا اینکه به مردم محروم و مستحق برسد. باید حق‌شان را بگیریم و به خودشان بدهیم. این با دعوا درست نمی‌شود. ما باید این کار را انجام بدهیم. اگر توانستیم ما بشویم، می‌توانیم در برابر آمریکا بایستیم. نفع مملکت هر آنچه است، آن را انجام بدهیم، نه آنکه انتخاباتی و جناحی به قضایا نگاه کنیم.

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  از دولتی که پول مردم طبقه متوسط و فقیر در بورس غارت می کند چه توقعی دارید

 • ناشناس ارسالی در

  الهی دردی به جونت بی افته که درمان نداشت ه باشه خدا نیامرزد کس کارت را از مردم بک شید بیرون ........

 • ناشناس ارسالی در

  شکر خدا از روزی که اقای پزشکیان پاش به م جلس باز شد فقط تعرفه پزشکی گرانتر شد
  حضرت علی علیه السلام فرمودند جایی که کارگزاری بهتر از تو باشد کنار برو

 • حاجی ارسالی در

  مشتی مستی یا هوشیار میفهمی چی میگی؟ بنزین دوتومن گران شد کل مملکت بهم ریخت توی اوشور میگی ۲۰ هزار زود برو انصراف بده از کاندیداتوری تا آبروت نرفته مردم آرامش میخوان تو میگی بنزین ۲۰ هزاری ، شرمنده ما در آمد سالیانمون مثل شما ۲۰ میلیارد نیست که بفهمیم بنزین ۲۰ هزاری چیه ینی فقط مغزمون میترکه مثل شما داشتیم مشکلی نبود حقوق سالیانمونو ۲۰ میلیاردش کن بکنش لیتری ۲۰۰ هزار ولی خدایی برو انصراف بده اگه ندی پای صندوقت میگم حروم .... زاده

 • نیما ارسالی در

  بابا یکی به اینها بگه اینقدر گوه خوری نک نید بیچار کردید ملت رو ،هر کدامتان یه کا خ پیدا کردید ونشستید وهر وقت صدای مردم د ر میاد شما هم به گ...خوری میافتید .عزیز من یه عده حقوقدان وآدمهای فهمیده بیارید من نمیدونم بس نیست 42 سال یه عده فسل ،خج الت خوب چیزیه،این دایره نمیخوات یه کم بی ضی شکل بشه

  • ناشناس ارسالی در

   این مردکه بی شعور ازدهنش چه میاد بیرون

 • بازنشسته ارسالی در

  در این چهل سال شما چه کاری را که به نفع مردم باشه انجام داده اید

 • k ارسالی در

  بنزین گران یعنی همه چیز گران یعنی مسافر کش بی کار ابتدا باید کار ایجاد کنید که کار خودشان و بچه هایشان با نفوذی که دارن د تامین است پس چرا جوش بی کاری مردم بزن ند من نمی دانم کسی به فکر بی کاری مردم ا ست یا نه که نیست آیا با صدقه دادن از جیب این وآن وبیت المال کار درست می شود یا از دردمردم بی خبرند یا کار نمی توانند ای جاد کنند در هر صورت خودشان که در فاره هس تند گور بابای مردم زیر بنای پشرفت کشور کار است نه صدقه از چیب مردم اگر مردید کا ر ایجاد کنید که مردم به صدقه احتیاج نداش ته باشند وسر خورده در جامعه نشوند ودنبال اعتیاد شما ها باید فردا جوابگو باشید چه کار برای مردم کردید

 • داود دادور ارسالی در

  بنزین ۲۰ هزار تومانی به نفع دلالان و ثرو تمندان و فاسدان اقتصادی و دزدان مملک هست .
  این چه پیشنهاد بی شرمانه‌ای هست .
  شما میخواهید به ملت کمک کنید ولی درواقع با این قبیل طرح‌های کذایی، جیب م لت رو خالی میکنید و همه بیشتر از قبل شرو ع به دزدی می‌کنند. وقتی که بنزین بشه 20 هزار تومان، حتی اگر روی قیمت یک محصولی ه م اثر نداشته باشه، باز هم قیمت اون محصول رو چند برابر به ملت میدن. سرمایه دارها پولشون بیشتر میشه و قشر ضعیف متضرر میشن. این طرح کذایی به نفع جامعه نیست. شمایی که اینقدر اعداتون میشه که خوب هستید، چرا در مورد دلار اقدامی ننمیکنید. زندگی ما رو با بازی با قیمت دلار نابود کردند. دلا ر وقتی 31 تومان بود قیمت خودرو از این که هست کمتر بود الان که دلار نزدیک 24 توما ن هست قیمت خودرو رو بالاتر بردند. قیمت ه مه چی رو بالا بردند. این گرانی ها رو از بین ببرید. حال که احتمالا تحریمها برداشت ه بشه و قیمت دلار هم باید پایین تر بیاد. شما همین الان باید به فکر پایین آوردند قیمتها باشید. 100 درصد این افزایش قیمتها غیر منتقی هست. همه چیز به بهانه دلار چن دین برابر رشد قیمت داشته. شما با این بنز ین 20 تومنی به این گرانیها بیشتر دامن می زنید.
  اگر دلتون به حال مردم میسوزه ، همین وضعیت مزخرف قیمتهای اجناس رو مشخص و به دنبال کم کردن قیمتهای دروغی آنها ب اشید.
  وقتی که قیمتها با دلار بالا رفته باید الان پایین بیاد ولی در عمل قیم تها رو بالاتر هم بردند.
  یک عده صا حب سرمایه این وضع رو کنترل میکنند. لازم نیست با طرح کذایی بنزین 20 تومانی به فکر ما باشید. جلوی این قیمتهای سرکش الان رو بگیرید.
  اگر با فساد اقتصادی مبارز ه جدی کنید و ملاحضه هیچ کسی رو در هر جای گاهی نکنید، شرایط بهتر میشه.

 • جمشید ارسالی در

  خیلی بیخود کردید در خصوص بنزین حرف زدید اگر بنزین . نفت خام به قبمت هر بشکه 2000دلار هم بفروشیم له مردم همین اندازه که هست می رسد ومابقی ببن سران ودستگاه هاهی ویلان وسیلان تقس می شود مردم همین هستند

 • بی نام ارسالی در

  ملت ما از روزی بدبخت شد که هر کس در هر ز مینه ای نظر می دهد. دینا بر اساس تخصص اد اره میشهاین که یک پزشک در کارهای اقتصادی هم نظر می دهد و نسخه می پیچد معلوم شود که نه پزشک خوبی است و نه اقتصاددان و نه سیاستمدار خوبی

 • ناشناس ارسالی در

  چقدر فهمیده، کشور دست اینطور مسولینی افت اده

 • ناشناس ارسالی در

  ..... اضافه نخور

 • ناشناس ارسالی در

  این همونی نبود که خونه 150متری میخواست؟ خدایا چرا اینها رفتن مجلس؟ مردم رای نداد ن اینها چطور رفتن واقعاً؟

 • ناشناس ارسالی در

  اینم از دکترشون که باسوادشونه آخه یکی نیست بگه اینقدر به مغز پوچت فشار میاری یک حرفی میزنی برید یک تحقیق کنید مطالعه کنید الگو برداری از کشورهای پیشرفته کنید بجای این اراجیفها

  • ناشناس ارسالی در

   این مردکه بیسواد بایستی گاو بچراند اینو چی بمجلس

 • مهدی ارسالی در

  گرانی بنزین به نفع جیب شما و به ضرر ملت می باشد.

 • یه ایرانی ارسالی در

  همیشه میخوان یه طرح رو اجرا کنن میان میگن انصاف نیست که یه خانواده ی 5-6 نفره تو روستا اگه هر کدوم اینقدر بنزین یا هر چیز دیگه ای رو بفروشن کلی گیرشون میاد و انصاف نیست یه خانواده با چندتا ماشین یا خونه سهم بقیه رو بخوره !!!
  شما که راست میگی بیا پول آب و برق و گاز رو تو روستا تا سقف 400 هزار هم نه هم 200 هزار تومن تو ماه رایگان کن و به این قشر از جامعه که داره خوراک بخش بزرگ جامعه رو تهیه میکنه امکانات درست و حسابی مثل بیمه و مدرسه و خدمات درمانی بده
  همیشه داستان این بوده چون نمیتونن یا نمیخوان جلوی رانت و خلاف یه تعداد رو بگیرن همه باید قربانی بشن

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا که در اعصاب خوردکردن مردم و فنا دا دن انسانها خوب واردین . شیطان هم پیش شما لنگ میندازه

 • ناشناس ارسالی در

  تو چطور پزشک شدی باید دزد سر گردنه میشدی با این طرحت

 • ناشناس ارسالی در

  بابایک ادم باشعور بیادکاندید شود

 • حسین ارسالی در

  چند سال است که هر غلطی خواستید کردید بنز ین 20 هزار تومان می شود نان 70 هزار توما ن می شود

 • عرفان ارسالی در

  این ... خوردن‌ها واسه این هست که شور انت خاباتی ایجاد بشه.
  واسه اینه که یکی دیگه بیاد بگه فلانی گفته بنزین بیست توم ن غلط کرده. به من رای بدید بنزین بیشتر ا ز پنج تومن نمیشه. بعدش به خاطر اینکه بیس ت تومنی رای نیاره مردم پرشور به پنج تومن ی رای بدن.
  اینها همه توی یک تیم با زی می‌کنن. این داره پاس گل میده که اون یکی بزنه

 • حمید ارسالی در

  کدخدا دیرزمانیست که .....شده

 • ali gafare ارسالی در

  اره راست میگی بی شرف وطن فروش بنزین ۲۰تو مانی ارزش زدن به پراید.روداره.انتخابات ش دگوه خورهم زیادشد

 • ناشناس ارسالی در

  ریییییییی دددددد ی

 • وحید ارسالی در

  مثل اینکه جنسش خیلی خوب بوده هزیون میگه بنزین ۲۰ هزار تومانی معیشت خانوار کم درآمد رو ۵۰۰ برابر میکنه

 • سلمان ارسالی در

  ببین کیا سردمدار مملکت هستن خودش سیر هستش فک میکنه همه عین خودش هستن

 • ناشناس ارسالی در

  آقاپزشکیان شما ارزش پول ملی رابابی کفایت یتان پائین آوردید نه که امارات ۱۲میلیون قیمت گوسفندِولی اینجادومیلیون، کجای دنیا بخاطرپرکردن سبددولت، ارز می فروشند بعدار زش پول خارجی رابیشتراز پول ملی خود
  محاسبه می کنند آقای پزشکیان شما می دونی د هردلار درکویت،بحرین،اردن،عمان چنده؟جهت خاطرشما عرض کنم درکویت هردودلارونیم یک دینارکویت ارزش دارد.

 • ناشناس ارسالی در

  مولتی ملیاردر

 • مهدی ارسالی در

  حضرت علی می بود گردن شمارو یکی یکی ازمسئول بالاتون تاپایینی قطع میکرد

 • Ahmad ارسالی در

  حسن روحانی هم اولش میگفت اونچنان رونقی بدهیم که مردم این یارانه رو نگیرنن وبه دولت صدقه بدن خدایی راست میگفت از بورس یه جوری صدقه گرفت که ملت تو خواب هم نمیدیدن حالا نوبت تو شده دیگه چه بلا میخوای سر ملت بیاری با بنزین ۲۰هزار تومانی حداقل یه چیزی بگو که فردا روز رای بیاری مثل بقیه ۲تا دروغ مشتی بگو رای بیاری

 • عاشق مردم ایران ارسالی در

  مرد حساب تو چکاره ای اظهار نظر میگنی به نفع خودت
  .مملکت از تو بزرگ تر نداره رهبر باید بگه .مردمم رو به جون هم میندازی که تو اب گل الود ماهی بگیری یارانه به هر نفر 5میلیون تومان بده بعد کمی تجدید نظر کن قیمت بده ۲۰تومن رو

 • ناشناس ارسالی در

  برو سر کارت بحضرت عباس مردکه بیسواد تو را چی بمجلس

 • ناشناس ارسالی در

  ای مخ خراب نفهم کودن مگر کل مردم ایران ت و روستا زندگی میکنن اخه چه اراجیفه میگی. اگه واقعا بفکر مردمی وروستائیان هستی تو کارشون بنزین يارانه بریز وخود دولت لیتری بیست تومن ازشون بخره چرامردم عادی بخرن که کرایه وهمه چی بره بالا وتورم چندبرابر بشه زياد به مغزت فشار نیاره

 • ناشناس ارسالی در

  بابا دست بر داریداز این طرحهای درپیتی آخ ه چرا ملتو شقه شقه میکنید اصلا اسم یاران ه هم. فساد میاره، آدمهای با سواد بیارید طرح بدن و اون بابا رو هم قسم بدید حرف نز نه

 • ناشناس ارسالی در

  آقای پزشکیان زیاد زر نزن

 • رامین ارسالی در

  سلام به نظر من الان بنزین این قیمتی که هست کمر همه مارو شکسته و اگه ذره ای دیگه گرون بشه از گرسنگی می‌میریم

 • پارسا ارسالی در

  اونوقت یه باک بنزین بخوای به یه پژو بزنی یک ملیون و نیم باید پول بدی، حالا کی گف ته که هر کی ماشین داره پولداره و هر کی م اشین نداره گدا🙄🙄. لطف کنین کمک نکنین.

 • حسن ارسالی در

  این کثافت ها چرا خفه نمیشن

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...