|
کدخبر: 308264

توزیع شیر مدارس در این منطقه محروم

توزیع شیر رایگان برای دانش آموزان مناطق محروم به همت استاندار فارس و خیرین نیک‌اندیش این استان آغاز شد.

سلامت توزیع شیر مدارس در این منطقه محروم

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس روز یکشنبه از اهالی فرهنگ مدار استان دعوت کرد در تامین شیر برای دانش آموزان مناطق محروم مشارکت کنند.

علی اکبر رامجردی با تاکید بر این موضوع که فعالیت در امور عام المنفعه و خیرخواهانه منحصر به طبقه مرفه جامعه نیست، اظهار داشت: تمامی اقشار جامعه از هر طبقه اقتصادی می توانند در امور نیکوکارانه مشارکت فعال داشته باشند.

وی افزود: وضعیت تغذیه کودکان در مناطق محروم مطلوب نیست و بر همین اساس مجمع خیرین تامین سلامت فارس تلاش دارد با اجرای طرح توزیع شیر رایگان در تامین نیازهای غذایی دانش آموزان گام موثری بردارد.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس با تقدیر از تلاش های خیران عاقبت اندیشی که در این حوزه مشارکت می کنند، اظهار داشت: این طرح با حمایت‌های استاندار فارس و حمایت های خیران در هشت مدرسه شیراز به صورت پایلوت اجرایی شده و امکان افزایش ده برابری آن وجود دارد.

رامجردی در این رابطه افزود: استانداری فارس هزینه تامین شیر سالیانه برای یکهزار دانش آموز محروم را متقبل شده و مجموعه های رامک نیز در اجرای طرح توزیع رایگان در مدارس مناطق محروم نقش موثری دارند.

او با دعوت از خیران برای مشارکت در این طرح انسان دوستانه که نقش ارزنده ای در ارتقا سرانه سلامت جامعه دارد، اظهار داشت: هزینه تامین شیر هفتگی برای هر دانش آموز در حدود ۴۰ هزار تومان است و این مبلغ برای یکسال تحصیلی به حدود ۹۰۰ هزار تومان می رسد.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس با اشاره به این موضوع که محدودیتی برای جذب کمک های خیران وجود ندارد، افزود: از عموم جامعه دعوت می کنیم تا در این طرح به هر میزان مشارکت داشته و از کودکان مناطق محروم حمایت کنند.

رامجردی کارنامه خیران گرانقدر استان فارس را در فعالیت های عام المنفعه باشکوه ارزیابی کرد و افزود: بسیاری از مراکز مذهبی، درمانی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و غیره به واسطه عاقبت اندیشی نیکوکاران احداث شده و این اقشار فرهیخته از دیر باز تا کنون نقش موثری در اعتلای سرانه سلامت فارس و تبدیل آن به قطب پزشکی کشور داشته‌اند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...