|

بخوانید :

کدخبر: 217760

عمیق ترین جای دنیا را ببینید + عکس

آیا می دانید عمیق ترین نقطه دنیا دقیقا در کجا است؟ جایی بر روی کره زمین وجود دارد که به شکل بسیار عجیب و غیرقابل باوری عمیق می باشد.

سبک زندگی عمیق ترین جای دنیا را ببینید + عکس

کره زمین سراسر پر از رمز و راز و شگفتی است که همواره انسان ها در پی کشف این رمز و رموز بوده اند. در این قسمت قصد داریم در مورد عجایب جهان که یکی از آن ها عمیق ترین نقطه دنیاست، صحبت کنیم. بنظر شما عمیق ترین جای دنیا کجا واقع شده است؟

عمیق ترین نقطه جهان در ژاپن است

عمیق ترین جای دنیا زیر اقیانوس آرام به سمت جنوب شرق ژاپن و در نزدیکی جزایر ماریانا واقع شده است. در این قسمت یک فضای گود هلال مانند وجود دارد که به آن Mariana Trench گفته می شود و نزدیک نوک این هلال یک فضای شیار مانند کوچک است که عمیق ترین نقطه جهان محسوب می گردد و به آن Challenger Deep می گویند.

این نقطه به این دلیل که کشتی بریتانیایی به نام چلنجر تصمیم گرفت عمق آن را محاسبه کند، «گودال چلنجر» نامگذاری شده است. ناحیه Challenger Deep ، ۱۰ کیلومتر با سطح دریا فاصله دارد، به همین دلیل عمیق ترین جای ممکن در دنیا است. یعنی عمیق ترین نقطه نه تنها به راحتی می تواند مرتفع ترین نقطه زمین یعنی قله اورست را در خود جا دهد، بلکه یک و نیم کیلومتر بیشتر از ارتفاع اورست، باید به زیر زمین بروید تا بتوانید به این نقطه برسید.

منبع: نمناک

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...