|
کدخبر: 135699

کرونا با آلرژی تشدید می‌شود؟

مطالعات پزشکیِ تازه نشان می‌دهد که آلرژی‌ها، احتمال ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ را افزایش نمی‌دهند.

در مطالعه‌ای که روی بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌ها انجام گرفت، مشخص شد که نتایج مربوط به افراد مبتلا به آلرژی با بیماران دیگر مشابه بوده است.

پزشکان امریکایی اظهارکردند: وضعیت ۲۷۵ بیمار بستری شده در بیمارستان را که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا بوده و سابقه ابتلا به آلرژی نیز داشتند، مورد بررسی قرار دادیم.

آنها مشاهده کردند در مدت دو ماه متوجه شدیم که شدت بیماری بین بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که به آلرژی نیز دچار بودند با بیماران کرونایی بدون سابقه آلرژی تفاوتی ندارد.

عواملی که پژوهشگران برای تعیین شدت بیماری در نظر گرفتند شامل بستری بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه، مدت اقامت، نیاز به اکسیژن مکمل و لوله‌گذاری بوده است.

در این مطالعه وضعیت افراد مبتلا به رینیت آلرژیک، آسم، اگزما و آلرژی‌های غذایی مورد بررسی قرار گرفت. به گفته پژوهشگران تفاوت قابل توجهی در تعداد مداخلات مورد نیاز بیماران در مقایسه با سایر بیماران وجود نداشته است.

حتی در مورد پذیرش بیمار در بخش مراقبتهای ویژه می‌توان گفت که در افراد مبتلا به بیماری آلرژیک احتمال بستری ۴۳ درصد و در افراد دیگر ۴۵ درصد بوده است. همچنین افراد مبتلا به آلرژی ۷۹ درصد به اکسیژن مکمل نیاز پیدا کرده‌اند در حالیکه این میزان در افراد دیگر ۷۴ درصد بوده است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر