|
کدخبر: 127557

قبل از خرید شیلد این مطلب را بخوانید

استاندارد‌های مربوط به شیلد محافظ صورت، راهکاری برای استفاده صحیح تر از این تجهیزات بهداشتی و ایمنی است.

شیلد‌های استاندارد در تمام دنیا در محیط‌های استریل تولید می‌شوند و پیش از پک کردن آنرا استریل می‌کنند. دوما متریالی که در ساخت این کاردستی‌ها استفاده می‌کنند.

درحال‌حاضر هیچ استاندارد جهانی برای شیلدهای محافظت از صورت و چشم از خطرات مربوط به بیماری ‌ها خصوصا کرونا وجود ندارد. بنابراین، توصیه‌ها برای استفاده صحیح از محافظ صورت بسیار متفاوت است. ولی به هرحال تاکید پزشکان و کارشناسان نشانگر لزوم استفاده از شیلد محافظت صورت برای حضور در جامعه است.

قسمت اصلی این محصول لایه‌ای طلقی شکل است که جلوی چهره را می‌پوشاند. لایه طلقی از پیشانی تا پایین چانه را فرا می‌گیرد. در قسمت بالای شیلد محافظ صورت قسمتی پلاستیکی تعبیه شده است که میزان انحنای قسمت طلقی شیلد صورت به کمک آن کنترل شده است. به راحتی می‌توانید شیلد را به کمک نوارهای پلاستیکی بالا و پایین ببرید و محل قرار گیری آن را با توجه به ارگونومی چهره خود تنظیم نمایید.

طبق استانداردهای موسسه پاتوژن‌­های خونی، استفاده از ماسک‌ها به همراه شیلد محافظ، لازم است تا زیر چانه را بپوشاند. پس برای رعایت استاندارد‌ها، باید تمام صورت توسط این شیلدها پوشانده شود تا هرگاه ترشح، سرفه یا پاشیدگی رطوبت و یا سایر مواد آلوده و عفونی ایجاد شود، از آلودگی مخاط بینی، چشم یا دهان بتوان به طور منطقی جلوگیری نمود.

مشخصات عملکرد محصولات محافظ صورت در استاندارد انجمن استانداردهای امریکا یا ANSI، و انجمن بین‌المللی تجهیزات ایمنی یا ISEA، در سال ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار گرفته و تحت استاندارد ANSI/ISEA Z۸۷.۱ – ۲۰۱۵منتشر شده است. استاندارد این محصول شامل مواردی برای محافظت از صورت مردم است.

اما این استانداردها، موارد بازدارنده مربوط به شیلد محافظ صورت در رابطه با پاتوژن هایی که از طریق خون، مایعات آلوده بدن، اشعه ایکس، تشعشع ذرات با انرژی بالا، مایکروویوها، پرتونگاری با فرکانس رادیویی، لیزر، امواج الکترومغناطیس، ورزش و تفریحات سرگرمی، منتقل می­شود را پوشش نمی­‌دهد.

از نظر کنترل عفونت، درحال‌حاضر هیچ استانداردی به صورت کاربردی وجود ندارد، اما در این رابطه گروه محافظت از چشم و صورت ISEA، در جولای ۲۰۱۵ اقدام به تهیه یک استاندارد داوطلبانه کرده که معیارهای مربوطه را در ISEA ۱۱۹ آورده است.

شیلد صورت حرفه‌ای دارای قسمتی متحرک است که به شما اجازه می‌دهد به راحتی قسمت طلقی را بالا و پایین ببرید. اما شیلدهای ساده تر این امکان را ندارند. گرچه ممکن است برخی از آنها برای استفاده‌های کوتاه نیز خوب باشند.

یکی از نکات مهمی که برای خرید یک شیلد محافظ صورت خوب باید مورد توجه شما باشد اندازه طلق است. بسیاری از شیلدهای نامعتبر طلقی کوتاه دارند. انحنای طلق نیز در بسیاری از آنها استاندارد نیست. به همین دلیل شما را خسته خواهد کرد. یا اندازه طلق آنها به قدری نیست که انتقال باکتری را به حداقل برساند.

بطور کلی می‌توان شیلد‌های را به ۲ دسته یکبار مصرف و یا شیلد محافظ قابل استریل و شستشوی دائمی تقسیم کرد. البته امروزه به توجه به شرایط، بسیار بصرفه تر است تا نوع قابل شستشوی این محصول خریداری شود. لطفا مراقب باشید چه چیزی را خریداری می‌کنید.

استفاده از شیلد صورت برای جلوگیری از انتقال کرونا یا بیماری‌های دیگر در مواقعی کاربردی است که فاصله شما با دیگران کم باشد. به همین دلیل به افرادی که در اماکن پر تردد مانند بانک یا اداره جات کار می‌کنند توصیه می‌شود که حتما از شیلد صورت استفاده نمایند. در صورتی که فاصله ایمنی را حفظ می‌کنید خیلی ضرورتی ندارد. هر چند استفاده از آن نیز برای احتیاط بد نیست.

ارسال نظر