|
کدخبر: 187796

عدم رضایت تولیدکنندگان روغن موتور به افزایش ۱۰ درصدی قیمت

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران گفت: زمزمه افزایش ۴۰ درصدی نرخ روغن موتور باعث احتکار آن و رواج روغن‌های تقلبی شده است و به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان این محصول به افزایش ۱۰ درصدی نرخ رضایت نداده‌اند.

خودرو عدم رضایت تولیدکنندگان روغن موتور به افزایش ۱۰ درصدی قیمت

داود سعادتی‌نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران افزود: با وجود افزایش ۱۰ درصدی نرخ رسمی روغن موتور در هفته جاری، برخی تولیدکنندگان با سودای افزایش ۴۰ درصدی نرخ این محصول از عرضه آن به بازار خودداری می‌کنند.

در حالی که این هفته نرخ روغن موتور به صورت رسمی ۱۰ درصد افزایش داشته، فعالان بازار فرآورده‌های نفتی می‌گویند که زمزمه‌هایی در بازار وجود دارد که نرخ این محصول را ظرف یک ماه آینده و به صورت غیررسمی تا ۴۰ درصد افزایش دهند.

همین موضوع موجب شده که روغن موتور در انبارها احتکار شود و عرضه آن به سیستم توزیع قطره‌چکانی شود.

در هفته جاری نرخ روغن موتور خودروهای سبک و سنگین با تصویب ستاد تنظیم بازار و موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، ۱۰ درصد افزایش یافت.

تولیدکنندگان روغن موتور به افزایش ۱۰ درصدی نرخ رضایت نداده‌اند

با وجود این داود سعادتی‌نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران گفت: زمزمه افزایش ۴۰ درصدی نرخ روغن موتور باعث احتکار آن و رواج روغن‌های تقلبی شده است و به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان این محصول به افزایش ۱۰ درصدی نرخ رضایت نداده‌اند.

او ادامه می‌دهد که افزایش نرخ فرآورده‌های نفتی مانند روغن موتور در شرایطی رخ داده که از مواد اولیه تا کالای نهایی این محصول تولید داخل است و تولیدکنندگان فرآورده‌های نفتی از انواع و اقسام یارانه و تسهیلات دولتی بهره‌مند هستند.

درحال‌حاضر بازار خرید و فروش روغن موتور با آشفتگی روبه‌رو شده و کارخانجات هم تا حد قابل توجهی عرضه محصولات خود را به بازار محدود کرده‌اند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...